Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay'ın Antakya ilçesi Ürgenpaşa Mahallesi'ndeki Taşır Apartmanı da yıkıldı. 2 katlı binanın zemin katında oturan 3 çocuk annesi Yasemin, eşi Mehmet Nasif, kızları Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı 1'inci sınıf öğrencisi Sude Lal, 10'uncu sınıf öğrencisi Nisa (15) ve ilkokul 1'inci sınıf öğrencisi Beren Öcal (7), enkaz altında kaldı.

ENKAZDAN ÇIKARILDIKTAN SONRA HABER ALINAMADI
Öcal ailesi, 33 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Öcal çifti ile 2 kızı önce Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi'ne ardından Adana Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Çift ile 2 kızları 18 gün süren tedavi sonrası taburcu edildi ancak enkazdan çıkarılan büyük kızları Sude Lal Öcal'dan sonrasında haber alınamadı.

DNA sonucu gerçek ortaya çıktı! Enkazdan yaralı çıkartılan Sude'den acı haber geldi

DNA SONUCU ACI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Öcal çifti ile 2 kızı ise İzmir'de bir yakınlarının yanına taşındı. Öcal çifti, Sude'nin bulunması için 1 Mart'ta DNA testi verdi. Test sonuçları gerçeği ortaya çıkardı. Sude'nin yaşamını yitirdiği ve cenazesinin Adana'da olduğu tespit edildi. Savcılık, aileye arayıp, durumu iletti.

DNA sonucu gerçek ortaya çıktı! Enkazdan yaralı çıkartılan Sude'den acı haber geldi

AİLE YOLA ÇIKTI

Öcal çifti, Sude'nin cenazesini teslim almak üzere Adana'ya yola çıktı. Sude'nin cenazesinin memleketleri Hatay'a götürülüp, burada toprağa verileceği belirtildi.

Tekel bayi saldırısı davasında duruşma salonunu buz kestiren sözler Tekel bayi saldırısı davasında duruşma salonunu buz kestiren sözler

DNA sonucu gerçek ortaya çıktı! Enkazdan yaralı çıkartılan Sude'den acı haber geldi

Editör: Barış Köksal