İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl yapılan, Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında 2022 yılında 74. sırada yer alan Yılbor Plastik Boru, 2023 yılında Birinci 500’e girmeyi hedefliyor.

Aşırı sıcaklardan kaçan tatilcilerin yerini gurbetçilerin doldurması bekleniyor Aşırı sıcaklardan kaçan tatilcilerin yerini gurbetçilerin doldurması bekleniyor

Yılbor Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Yıldırım, ‘ Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde toplam 150 çalışanımızla, 65 bin m2’lik alanda üretim yapıyoruz. Yıllık 60 bin ton üretim kapasitesine sahip olan firmamız; inşaat sektörüne yönelik ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir. Firmamızda inşaat sektörüne yönelik alt ve üst yapı grubunda yer alan tüm ürünler giriş kontrolden başlayarak sevkiyata kadar tüm aşamalar EN ürün standartları ve ISO 9000 standartları göz önünde bulundurularak akredite laboratuvar gözetiminde faaliyetler gerçekleşmektedir. Üst yapı grubunda PVC Atık Su Boru & Ek Parçaları, PPRC ve Kompozit Boru & Ek Parçaları üretimi gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte, alt yapı grubunda yer alanPE100 ve PVC Temiz Su Borusu imalatı gerçekleştirmektedir’ dedi.

Yıldırım, ‘Yaptığımız çalışmalar ile ülkemizin ihracat, üretim ve istihdam rakamlarına katkıda bulunmaktan onur duyuyoruz. 2022 Yılı içerisinde Nijerya, Katar, Lübnan, Irak, Suriye, Gürcistan, Libya, Türkmenistan, Maldivler, Azerbaycan, Özbekistan, Tacikistan, Fransa, Fas, Sierra Leone, Gana, Etopya, Somali, Yemen, Cezayir, Ermenistan, Nahcivan, Bulgaristan, Makedonya, Kosova, Moldova, Chad, Kıbrıs ve Belçika’ya ihracat gerçekleştirdik. 2023 Yılında bu ülkelere gerçekleştirdiğimiz ihracatı katlayarak üzerine yeni ülkeler koymak için çabalayacağız. İhracat rakamlarımızı da üretimimizin yüzde 70 oranına taşıma hedefindeyiz’ dedi.

Hasan Yıldırım son olarak ise, ‘2023 Yılı için en önemli hedeflerimizden birisi İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl yapılan, Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasında ilk 500’e girmek. Türkiye’nin en önemli üretim tesislerinin yer aldığı bu listede sektörümüzde Mersin’i temsil etmek ve her yıl bu listede üst sıralara çıkmak arzusundayız’ dedi.

Editör: Barış Köksal