Mersin'de inşaat sektörünün öncü firmalarından olan Yusuf Çevik İnşaat, yaptığı yenilikçi projeler ile tam not alıyor. Yenişehir, Tece, Mezitli ve daha birçok bölgede yaptığı konut projelerine her geçen gün bir yenisini daha ekleyen firma, yaptığı projelerde konfor ve güvenliği üst seviyelerde tutarak Mersinlilerin beğenisini topluyor. "Güvenli kentler, sağlam yarınlar" sloganı ile hareket eden şirket, depreme dayanıklı ve sağlam temeller üzerine inşa edilen yapıların sayısını arttırmayı amaçlıyor.

Mersin'de uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı Mersin'de uyuşturucu operasyonu: 1 gözaltı


Mersin'in sürekli gelişen ve büyüyen bir yapıya sahip olduğunu belirten Yusuf Çevik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Çevik, "Mersin'i genel olarak değerlendirecek olursak, çok göç alan, hızla büyüyen, bu büyümeye oranla gelişim gösteren, ticaret hacmi ile de Türkiye'nin en önemli illerinden biridir. Sürekli büyüyen kentlerde konut ihtiyacı her zaman beklenilenin üstündedir. Bu sebeple Yusuf Çevik İnşaat olarak bu beklenti ile konut üretimimizi kentin çeşitli noktalarında sürdürüyoruz. Tüm yatırımlarımızı Mersin özelinde yapıyoruz. Yaptığımız projelerde konfor ve güven faktörlerini göz önünde bulunduruyor, vatandaşlarımıza kullanışlı konutlar teslim ediyoruz. Yaptığımız bütün projelere bakıldığı zaman kentin çehresini değiştiren, konforun ve güvenin yanı sıra marjinal ve estetik konutların altına imza atıyoruz" dedi.

"KENTİN GELİŞMESİ BİZLERİN ELİNDE"

Mersin'in gelişimi için daha çok yatırıma ihtiyaç olduğunu belirten Çevik, "Akdeniz bölgesinin kilit şehirlerinin başında gelen kentimizin ne yazık ki yeteri kadar değer görmediğini düşünüyorum. Kentte ciddi oranda yatırım eksikliği var. Yapılan yatırımların ve kentin cazibe merkezi olduğunu göstermek adına atılan adımların da zayıf kaldığını düşünüyorum. Bu sebeple kentte yapılan önemli yatırımların artırılarak bu yatırımların tanıtımlarının en iyi şekilde yabancı yatırımcılar başta olmak üzere kente değer katacak kitleye ulaştırılması elzemdir. Kentin gelişmesi biz iş dünyası temsilcilerinin ve kent protokolünün elinde. Bu sebeple el birliği ile kentin gelişimi adına atılacak tüm projelerde birlikte hareket edilmesi şarttır. Ben şahsım adına bütün yatırımlarımı Mersin özelinde yapıyor ve bu kente sahip çıkıyorum. Tüm iş dünyası temsilcilerini de Mersin'e yatırım yapmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı.


 

Editör: Barış Köksal