Mersin'de Milliyetçi Hareket Partisi tabanının sevilen isimlerinden Çınar A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İlker Uğur MHP'den Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirtti. "Mersin'e Uğur Gelecek" sloganı ile çıktığı yolda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ziyaret eden Uğur, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Parti tabanında sevilen isim olması ve genç, vizyoner ve inovatif fikirlere sahip olmasının avantaj olarak görüldüğü Uğur, "Türk Dünyası'nın bilge lideri MHP Genel Başkanımız Sn. Devlet Bahçeli beyefendiyi ziyaret ederek Mersin için yapacağım çalışmaları anlattım. Mersin benim için ekmeğini yediğim, doyduğum, büyüdüğüm ve kendimi geliştirdiğim bir kenttir. Yola çıkış amacım bu kente olan borcumu ödemek, yol haritamı tamamen kentimizin çıkarları için belirlemektir. Rotamı hep bu minvalde tutarak kentime ahde vefa duygumu göstermek istiyorum" dedi.

İLKER UĞUR KİMDİR?

1988 yılında 11 kardeşli Gülnarlı bir baba ve 4 kardeşli Gülnarlı bir anneden ailenin ilk bireyi olarak Mersin şehrimizde dünyaya geldim.

2 erkek ve 1 kız olmak üzere 3 kardeşiz. Erkek kardeşim iş insanı ve kız kardeşim İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisidir.

Babam Banka Müdürü emeklisi ve annem Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü emeklisidir.

Doğmuş olduğum topraklarda İlk ve Ortaöğrenimimi Mersin Yenişehir 24 Kasım İlköğretim Okulunda tamamladım.

Arslanköy'de kurtuluş coşkusu fener alayı ile yaşandı Arslanköy'de kurtuluş coşkusu fener alayı ile yaşandı

LGS sınavlarında iyi bir puan alarak Mersin 75. Yıl Anadolu Öğretmen Lisesini kazandım.

Lise hayatımı Hazırlık ( İngilizce ) ile 4 yılda tamamladım.

ÖSS sınavlarında Mersin Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliğini kazandım, 2. Öğretim olarak seçtiğim bölümümü, gündüzleri aile şirketimizde kendimi geliştirip akşamda Üniversitede eğitimimi 4 yılda tamamladım.

Öğretmenlik mesleğini yapmadığım ve ticari hayatımdaki işlerimin yoğunluğu nedeniyle Yüksek Lisans Eğitimimi İşletme Bölümü üzerine tamamladım.

İş hayatımda 19 yaşında kurduğum firmamda 4 yıl içerisinde 1200 SGK’lı  çalışan ve 400 ün üzerinde araç filosu ile Merkezi Mersin olan ulusal firmamda başarıyla devam ettim.

25 Yaşıma geldiğimde Şule Uğur ile çekirdek ailemin ilk temellerini attım.

Eşim Lisans Ekonomi Bölümü Mezundur.

4 yıl içerisinde 3  kız evladı babası oldum. Kızlarım 4. Sınıf, 2. Sınıf ve 1. Sınıf olmak üzere Mersin ODTÜ Kolejinde eğitimlerine devam etmektedirler.

Evlendikten sonra ticarette ihtisaslaşarak , mevcut sektördeki bayrağı kardeşime devredip , Köpek ve Kedi Maması Fabrikası kurdum.

Ülkemizdeki mama sektöründeki yoğun talep üzerine arzımı kısa zaman içerisinde 3 adet fabrikaya kadar çıkardım.

Fabrikalarımızda 240 SGK lı çalışan ve birçok tedarikçimiz bulunmaktadır.

11’ li yaşlarda Mersin Göçmende bulunan Yenişehir Ülkü Ocaklarında hareketi tanıdım ve bu hareketin içerisinde bir nefer olmayı hedefledim.

Lise hayatımda Partimizin Mersin Teşkilatlarında aktif rol aldım.

Genel seçimlerin 3 ünde ve Yerel seçimlerin 2 sinde Mersin Merkez ilçelerimizde ( Akdeniz, Toroslar, Yenişehir, Mezitli ) partimizin seçim süslemelerinin başkanlığını gerçekleştirdim.

3 Genel Seçim , 2 Yerel Seçimde Mersin Yenişehir in en çok seçim sandığı olan PiriReis İlköğretim Okulunda seçim sorumluluğunu başarıyla tamamladım.

Türk Dünyasının Bilge Lideri Sn. Devlet BAHÇELİ Beyefendinin 60. Hükümet Milliyetçi Hareket Mitinginin vatandaşlarımızın ulaşımları ve yerel kortej sorumluluğu şerefine nail oldum.

21 yaşıma geldiğimde Mersin Yenişehir İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliğini 3 yıl başarıyla sürdürdüm.

Bu zaman zarfında 2 yıl İl Delegeliği görevlerinde bulundum.

Devam eden zaman zarfında teşkilatlarımızda 11 yaşında nasip olan ve ölünceye kadar o alevin sönmeyeceği hareketin ferdi olmaktan gurur duydum.

14 yıldır parti üyeliğimin yanında her seçimde bir fiil sahada gönüllü görev aldım.

31 Mart 2024 Yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçiminde Allah’ın lütfu olarak gördüğüm 11 yaşından beri içinde olduğum hareketin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına talip oluyorum.