banner154

Elektrikli otomobiller Mersin’e geliyor

Gürsoy Otomotiv Satış Müdürü Osman Kıvrak, 2012 yılında satışa sunulacak olan elektrikli binek otomobillerin ilk olarak Renault tarafından piyasaya sürüleceğine dikkat çekerek, 2012 yılında da pazar payı en fazla olan marka olma özelliklerini koruyacaklarını ifade etti.

Elektrikli otomobiller Mersin’e geliyor
Çukurova Expres / İbrahim Kızıl
Çağın gereksinimlerine hızlı cevap verebilmek ve ticari rakiplerini geride bırakmak anlamında her zaman önde olan Renault, 2012 yılı ile birlikte yüzde 100 çevre dostu olan yeni otomobil konsepti olan elektrikli araçları satışa sunacak. Renault Mersin Bayi Gürsoy Otomotiv, mayıs ayından itibaren satışa sunulacak olan Renault Z.E. Fluence modeli ile 2012 yılında da pazarda etkin bir rol almayı hedefliyor. Renault’un Mersin pazarındaki 2011 yılını değerlendiren ve 2012 yılındaki pazar payı beklentileri hakkında gazetemize açıklama yapan Gürsoy Otomotiv Satış Müdürü Osman Kıvrak, 5 yıl içerisinde tüm Türkiye’de elektrikli otomobillerin yaygınlaşacağına dikkat çekti.
 
Renault’ta memnun olursunuz
2012 yılında ilk olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı amaçladıklarını ifade eden Satış Müdürü Kıvrak, kendileri için önemli bir diğer konunun ise personel eğitimlerinin tam ve eksiksiz olması olduğunu kaydetti. Renault Z.E. Fluence’in binek alanında çığır açacağını dile getiren Kıvrak, Gürsoy Plazada yeni nesil araçlar için gerekli olan alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması ile birlikte şarj ünitelerinin yaygınlaşacağını ve konu ile ilgili çalışmaların belediyeler ile ortak yürütüldüğünü belirten Osman Kıvrak, otomobillerin yaygınlaşması ile birlikte sıfır emisyon sağlanacağını kaydetti.
 

Elektrikli araçların ilk olarak binek olarak üretileceğini söyleyen Kıvrak, “Üretilen araçlar ancak şehir içi günlük kullanımlarda kısa süreli kullanımlarda mümkün olacak ancak şarj ünitelerinin yaygınlaşması ile birlikte uzun yollarda ve ticari amaçlı olarak ta bu araçlar kullanılabilecek” dedi. Üretilecek araçların maksimum 135 km hıza ulaşacağını ifade eden Kıvrak, araçların maksimum 180 km yol alacağını söyledi.
 
2012 yılı içerisinde Renault ve Dacia markalarının birbirinden bağımsız olarak iki ayrı plazada müşterilerin hizmetine sunulacağını vurgulayan Gürsoy Otomotiv Satış Müdürü Osman Kıvrak, “2012 yılı hedefimiz Renault ve Dacia’nın birlikte pazar payını en üst sıraya çıkarmasını sağlamak olacaktır. Biz 2011 yılında olduğu gibi 2012 yılında da pazarın lideri olacağız. 2012 yılında hedefimiz pazar payı en yüksek olan firma olmak” diye konuştu. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386