İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı helikopter kazasında hayatını kaybetti İran Cumhurbaşkanı Reisi ve Dışişleri Bakanı helikopter kazasında hayatını kaybetti

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde kentteki iş insanlarıyla bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek enflasyonda düşüşün haziran ayından itibaren başlayacağını söyledi. Şimşek ayrıca ekonomi programlarında önceliğin fiyat istikrarı olduğunu da açıkladı.

"ENFLASYONDA DÜŞÜŞ HAZİRANDA"
Bakan Şimşek, izlenen doğru politikalarla ekonomik açıdan daha yukarıya çıkılacağının belirten Şimşek, haziran ayı itibariyle enflasyonda düşüşün olacağını belirtti. Bakan Şimşek, ana hedeflerinin fiyat istikrarı olduğuna işaret ederek "Fiyat istikrarının olmadığı bir yerde öngörülebilirlikten ve makro finansal istikrardan bahsedemezsiniz." dedi. Ekonomi programlarının özünde fiyat istikrarı bulunduğunu belirten Şimşek bunun sağlanamaması halinde yaşanacak olanlarla ilgili de uyarı yaptı.

"FİYAT İSTİKRARINI SAĞLAYAMAZSAK KAZANIMLAR GEÇİCİ OLUR"
Şimşek, "Fiyat istikrarını sağlayamazsak sizin arzuladığınız tarzda nitelikli, sürdürülebilir ve rekabetçi bir sanayi asla olmaz. Sadece illüzyon olur, geçici dönemsel kazanımlar olur. Kalıcı, sürdürülebilir yüksek büyümenin bir tane ön şartı var, o da fiyat istikrarıdır" ifadelerini kullandı.

Mehmet Şimşek: Enflasyonda düşüş haziranda başlayacak

Mehmet Şimşek: Enflasyonda düşüş haziranda başlayacak

Editör: Barış Köksal