AK Parti'de uzun yıllardır aktif siyaset yaparak çeşitli görevler üstlenen MTSO Meclis Başkan Vekili Ali Kıratlı'da aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığı önünde aday adaylığı açıklaması yapan Kıratlı, bölge haklı ve partililerden yoğun destek gördü. Kıratlı'nın aday adaylığı açıklamasına destek olmak için Mezitli ve Mezitli'nin köylerinden birçok insan ellerinde pankartlarla geldiler. Bir vatandaşın ise "Bir Ali gider bir Ali gelir" pankartı yoğun kalabalık arasında ilgi odağı oldu.

Kıratlı yaptığı konuşmada; "Öncelikle yakın zamanda Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyorum. Allah böyle bir felaketi tekrar yaşatmasın. Değerli dostlarım;  Ben kendi içinizden, Bozön köyünde doğmuş, burada doymuş, burada büyümüş bir kardeşinizim. Siyasete ilk adım attığım parti Adalet ve Kalkınma Partisi'dir. Bu partinin sandık yönetiminden okul sorumluluğuna, ilçe yöneticiliğinden ilçe başkanlığına, il, ilçe delegeliklerinden hemen hemen bütün kademelerinde görev almış bir kardeşinizim. Yani tabiri caizse sahada izimiz var inşallah harmanda da gücümüz olur diyorum. Burada ilçe başkanlığı yaptığım dönemde sizler akraba, arkadaş, dost olduk, kiminizin evladı kiminizin kardeşi oldum ama hiç bir zaman ulaşılamayan biri olmadım. Elimden geldiğince her birinizin derdine kendi derdimmiş gibi dertlenerek çözüm üretmeye çalıştım. Bu sebeple sizleri yanımda görünce duygulanmamak elde değil. İş saatinde hepinizin yanımda olduğunu hissetmek bizlerin çalışma azmini bir kat daha artırıyor. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

Emre Kuren: E-Ticaretteki yükselişe Mersin ayak uydurmalı Emre Kuren: E-Ticaretteki yükselişe Mersin ayak uydurmalı

"BİZE BİZDEN BİRİ LAZIM"

"Aday gösterilmesekte sahada gerekli çalışmaları yapacağız" diyerek sözlerine devam eden AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adayı Ali Kıratlı, "Değerli dostlarım bu gün burada şunun sözünü vermek istiyorum; Aday gösterilmesek dahi seçim çalışmalarımıza aynı heyecan ve kararlılıkla devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Şehrimizin sorunlarını ve sıkıntılarını biliyorum. Gözlerinize baktığımda aslında ne demek istediğinizi anlayabiliyorum. Bize bizden biri lazım. Evi Mersin'de olan, yaşantısı Mersin'de olan, Mersin'in sokaklarını bilen, Mersin'in sorunlarını bilen biri lazım. Bugün Tepeköy'de insanlar ne ile geçinir?, hava şartları nedir? Sürlü dayımın kıraathanesinde bir çay içmiş midir? bir bakmak lazım ona... Biz böyle adamlar istiyoruz işte... O yüzden kıymetli dostlarım bizim temennimiz şu ki; İnşallah bu dönem sahada izi olan, karşılığı olan, vatandaş tarafından sevilen, özellikle şehrimizin sorunlarını bilen birisini aday görmek istiyoruz" dedi.