Lütfi Parıltı’dan Türkiye Yüzyılının demokrasi şölenine davet Lütfi Parıltı’dan Türkiye Yüzyılının demokrasi şölenine davet

Kastamonu Kalkınma Vakfı'nın istanbul'da düzenlenen toplantısında Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Eski İçişleri Bakanı Murat Başeskioğlu, Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Vakfı İstanbul Başkanı Remzi Gür, Türkiye Armatörler Birliği Başkanı Bedri İnce, İstanbul Sanayi Odası Meclis Ender Yılmaz, Kastamonu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sudi Topal, Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü Ahmet Cevat, İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Akar KAS-DER Genel Başkanı Remzi Şen, Dünya Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Burcu Kösem ile bir araya gelen Başkan Coşkun Doğmuş, kent yararına önemli temaslarda bulunduğunu belirtti. 


Türkiye Armatörler Birliği Başkanı Bedri İnce ile Mersin Konteyner Limanı için detaylı bir görüşme gerçekleştiren Doğmuş, Mersin'in yatırım avantajlarını, kentin genel yapısını ve Mersin'in ticari üstünlüğünü İnce'ye aktardı. Mersin'in sanayi ve lojistik alanında önemli yol kat ettiğini belirten MERYAD Başkanı Doğmuş, "Kentimizin gelişmesi ve kalkınması için birçok çalışma yürütüyoruz. Bunlardan bir tanesi de Mersin Konteyner Limanı projesine yatırımcı davet etmek... Kentimizin ne kadar kıymetli bir lokasyonda olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunu en iyi şekilde değerlendirerek Mersin'i hak ettiği noktalara taşıyacak projelerin içinde her zaman yerimizi alacağız" dedi.