Başkan’dan siyaset tepkisi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, 5 Kasımda Yapılacak olan seçimler ile alakalı yazılı bir basın açıklaması yaptı. İşte o açıklama:

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) olarak 5 Kasım’da seçimlere gidiyoruz. Dört yılda bir yapılan Oda seçimlerinde Türkiye’ye her zaman örnek olmuş olan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nın, bu seçimlerde de demokrasiye olan, çok sesliliğe olan bağlılığını göstereceğinden ve saygınlığını koruyacağından eminim.

SİYASET VURGUSU

Atom Karınca Vali.! Atom Karınca Vali.!

MTSO siyaset üstü duruşuyla, yapay tüm ayrımcılık konularını reddeden yapısıyla bilinen bir Odadır. MTSO Cumhuriyet değerleriyle, Atatürk’ün hedefleriyle, demokrasi ve evrensel insanlık değerleriyle yücelen bir Odadır. Bu anlamda Odamızın son dört yılda emek vererek yarattığı Mersin sinerjisinin, birlik ve beraberliğinin bozulmasına izin vermemek her bir üyemizin görevidir.

Bu seçim önemli bir seçim ama bu seçimi siyasi bir seçim gibi algılamak, siyasi seçim gibi bir havaya büründürmek çok yanlıştır. Oda seçimleri tamamen sivil toplum ve iş dünyasının seçimidir. İş dünyasında sektörleri kimlerin temsil edeceğine dair bir seçimdir.

İş dünyasını kimlerin yöneteceğine dair bir seçimdir. Dolayısıyla siyasetçilerin uzaktan yakından ilgisi yoktur, olmamalıdır da.