Mersin'de 10 yaşındaki Azra yüreklere dokundu Mersin'de 10 yaşındaki Azra yüreklere dokundu

Özdal taşınmaz ticareti ile ilgili kamuoyunu ve meslektaşlarını bilgilendirerek şu ifadelere yer verdi;

“Biliyorsunuz ki TAŞINMAZ TİCARETİ 16.04.2021 tarihli ve 31456 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmış olup yönetmelik ile Taşınmaz Ticareti hakkında yönetmeliğin,  yetki belgesi verilmesinde aranan şartlar ve bu şartlardan muafiyet sağlayan durumlara ilişkin hükümlerinde birtakım değişiklik yapılarak gayrimenkul ve emlak sektöründe bazı statüler getirilerek mesleğimizin olması gereken noktada yönetmeliğe uygun kişilerin çalışması sağlanması planlanmıştır.

Bununla birlikte şartlardan en önemlisi  üniversite mezunları ( 4 Yıllık ) 6 Ay ( 6 Ay ), lise ve dengi mezunların ise 1 Yıl( Bir Yıl) şartı aranmaktadır.
Bu şartların olması gerektiği gibi mesleği öğretmeye ve öğrenmeye yönelik çalışmalardan bir tanesidir, çünkü staj demek işi mutfağında doğru şekilde öğrenmek demektir, staj demek istihdam demektir.
Üzülerek belirtmem gerekiyor;  Bu şartın kaldırılması yönünde çalışmalar başlatıldığı haberleri duyulmaya başlamıştır. Bunun olması demek herkesin emlakçı olmasının önünün açılması ve liyakatsız kişilerin iş yeri açarak insanları mağdur edebilecek kişilerin sektöre gireceği anlamı taşımaktadır. 
Tabiri caizse her iş kolunda kendini geliştirmek ve bu amaç uğruna eğitim alarak mesleğine İtibar kazandırmaya çalışırken maalesef bizim sektör tam tersi bir çalışma içerisine girmiştir.
Bu çalışma onaylanamaz ve kabul edilemez. Çünkü mesleğe 120 saatlik (herkesin ücretle alabildiği), MYK seviye belgesi herkes tarafından verilebildiği bir ortamda, gayrimenkul ve emlak mesleğini tam anlamıyla öğrenmesi mümkün değildir. O yüzden böyle bir çalışmanın düşünülmesi teklif edilmesi kabul edilemez bir durumdur.
Konu hakkında gerek kamuoyu gerekse sektörel anlamda çalışma yapacağımı herkesin bilmesini isterim. Sonuna kadar bunu savunacağımı Kamuoyuna ve sektöre bildirmek isterim”

Editör: Barış Köksal