banner154

Uçakta dehşet!

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı seferlerde iptal veya gecikmelere neden oluyor. Uçağın içinde üç saat bekleyen İranlı yolcu kabin ekibine saldırdıktan sonra hızını alamayarak uçağın camını kırdı.

Uçakta dehşet!
Onur Hava Yolları'nın OHY-026 sefer sayılı Airbus 321 tipi uçağıyla saat 20.40'ta İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Antalya'ya gidecek yolcular, 3 saat gecikmeli olarak 23.40'da uçağa alındı. Kar yağışı nedeniyle uçağın kalkış yapamaması yüzünden yaklaşık 3 saate yakın uçak içerisinde beklemek zorunda kalan yolculardan bazıları kabin içinde sinir krizleri geçirdi. Bu arada kabin ekipleri ile tartışan İranlı yolcu S.R.İ sağ sola yumruk atmaya başladı ve daha sonra da kabin ekibine saldırdı.
 
Uçağın kalkış öncesi buzlanmaya karşı yıkandığı sırada meydana gelen olay sırasında kaptan pilot, kule ile irtibata geçerek, uçağa polis ve ambulans çağırarak park yerine geri döndü. Bunun üzerine sefer iptal edilirken, yolcular saat 03:00 sıralarında uçaktan indirilerek şirketin iç hatlar terminalindeki bilet satış ofisine yönlendirildi. Şirket yetkililerine tepki gösteren yolcuları polis ekipleri güçlükle sakinleştirdi.
 
Olayla ile ilgili olarak açıklama yapan Onur Havayolları, "Yoğun hava muhalefetine bağlı olarak dün gece Atatürk Havalimanında kaçınılmaz olarak uzun süreli rötarlar yaşanmıştır. O saatlerde sefer yapmaya çalışan tüm uçaklarla aynı uzunlukta rötara giren İstanbul Antalya seferimizi yapacak uçağımız alkolle yıkanma işlemi ve sonrasında kalkış için girdiği sırada beklerken Shahin Rashidid İzajyekan isimli yolcu oturduğu 6A numaralı koltuğun camını kırmış, bu sırada yaralanmış ve uçağımız bu nedenle pist başından geri dönmek zorunda kalmıştır. Yolcularımızın neredeyse tamamı, yapılan açıklama anonslarını anlayışla karşılarken ikisi kadın toplam üç kişi kabin ekibine hakaret etmek, kokpite girmeye çalışmak, ikramları yağmalamak ve uçağa fiziki zarar vermek gibi birçok agresif eylemi gerçekleştirmiş ve kaptan pilotun inisiyatifiyle sefer iptal edilmiştir" dedi.

İHA

YORUM EKLE
YORUMLAR
EMRAH
EMRAH - 9 yıl Önce

ne diyim madem pilotan daha akilidirlar cok beklemek istemiyolar
tamam kabul pilot kendini koruyacak bir şekilde ucaği ormana doru göturup havadan
ucaği boşluğa doru biraksaydida içinde birtanesi kalmazdi hah işte açele antalyaya vardik derlerdi belki:)

SIRADAKİ HABER

banner380

banner386