banner154

Twitter'a 'alkol ve radar' davası

Brezilya hükümeti, takipçilerini trafikteki hız radarları ve polis çevirmeleri konusunda uyaran hesapları kapatması için Twitter'a dava açtı.

Twitter'a 'alkol ve radar' davası
Yetkililer, twitter mesajlarıyla ülkede alkollü araç kullanımına karşı verdikleri mücadelenin altının oyulduğunu söylüyor. Davada Twitter'a, söz konusu hesapların kapatılmadığı her gün için yaklaşık 300 bin dolar ceza verilmesi talep ediliyor. Twitter ise davayla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Twitter, geçen ay hükümetlerin talep etmesi durumunda, ilgili ülke yasalarına karşı gelen mesajları bloke edebileceğini duyurmuştu. Şirket, kendilerine ulaşan sansür taleplerini de bir internet sitesinde yayımlayacağını belirtmişti.
 
Ancak sözkonusu sitede henüz bu taleple ilgili bilgi yok. Savcı, sürücüleri uyaran Twitter hesaplarının hem trafik, hem de ceza yasalarını ihlal ettiğini savunuyor. Brezilya'da böyle uyarılar yayımlayan popüler twitter hesapları bulunuyor. Bu hesaplardan birinin 285 bin takipçisi bulunuyor. 12 bin kadar takipçisi olan benzer bir Twitter hesabında "Karar verilene dek hizmetlerimizi askıya alınıyoruz" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386