banner154

SONUNDA İZMİR’E DE YAĞDI

Yaklaşık 5 yıl aranın ardından ilk kez yağan kar İzmir'li vatandaşları adeta coşturdu. Şehrin bir çok bölgesinde sokaklarda kar topu oynayan İzmirliler çocuklar gibi eğlendiler.

SONUNDA İZMİR’E DE YAĞDI
Şehrin kalabalık yerlerinden Konak Meydanı'nda kartopu oynayan, kardan adam yapan İzmirliler sabahın erken saatlerinden itibaren yağmaya başlayan karın keyfini doyasıya çıkardılar. Genç yaşlı tüm İzmirliler karın keyfini çıkarırken, uzun yıllardır ilk kez böyle bir manzarayla karşılaştıklarını belirttiler. İzmirli vatandaşlar, "Yıllardır bu kadar kar yağdığını hiç görmemiştik. Televizyonlarda izleyip özlediğimiz şeyleri şimdi hissediyoruz. İzmirliler olarak kara uzun süredir hasret kalmıştık. Kar görmek,
kar topu oynamak çok güzel bir duygu. Günlerce yağmasını istiyoruz" diye konuştular. Çevre illerden İzmir'e gelen vatandaşlar ise şaşkınlıklarını gizleyemediler. İzmir'i bu şekilde hiç görmediklerini belirten vatandaşlar, "İzmir'in yaz kış sıcak bir iklimi vardır. Bu kenti böyle görmek gerçekten çok şaşırtıcı. Ama burdaki insanlar durumdan çok memnun" diye konuştular. Konak Meydanı'nı kaplayan kar altında eğlenen İzmirliler saat kulesi önünde kar topu savaşı yapıp, fotoğraf çekinmeyide ihmal etmediler.
Kar yağışının sevinçten çılgına döndürdüğü İzmirli bir vatandaş, doğduğundan beri ilk kez kar gördüğünü, bunu daha iyi hissedebilmek için soyunduğunu söyledi. Mert Solmaz (18) isimli üniversite öğrencisi doğduğu günden beri hiç kar görmediğini sabah uyandığında gözlerine inanamadığını ve hemen sokağa çıktığını belirtti. 18 yaşında olduğunu ve 18 yılının özleminin patlamasını yaşadığını belirten Mert Solmaz, "18 yaşıma geldim. İlk kez kar görüyorum. Gencim, enerjim çok bu havayı da görünce dayanamayıp
soyundum" diye konuştu. Solmaz kat kat giyinen insanların bile üşüdüğü hatırlatılınca, "Biz İzmir çocuğuyuz. Bize hiç bir şey olmaz" diye konuştu. Arkadaşlarıyla karlar üstünde poz veren Solmaz eğlenmeye devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386