Bugün her alanda kadınınadı güçlü şekilde varsa AK Parti sayesindedir.” dedi. 28. dönem AK Parti Mersin Milletvekili Adayı yörük kızı AvukatHavva Sibel Söylemez, seçim çalışmalarına Mersin’in merkez Mezitli ilçesindedevam etti. Her gittiği yerde sevgiyle kucaklanan yörük kızı Söylemez,Mezitli’de ziyaretlerine AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret ederekbaşladı. İlçe binasında Kadın Kolları Başkanı Rabia Asker ve ilçe yönetimiylebir araya gelerek, ilçe teşkilatı tarafından yürütülen çalışmalar hakkındabilgi aldı. Söylemez, ilçe teşkilat ziyaretinin ardından Kahramanmaraş merkezlideprem felaketinden etkilenerek Mersin’in Mezitli ilçesine yerleşen depremzedeaileleri tek tek evlerinde ziyaret etti. Söylemez, daha sonra Mezitli’debulunan Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Halk Eğitim merkezlerindeki kursiyerleriziyaret etti.

“İNŞA ETTİĞİMİZ TÜM ESERLERİMİZİ KADINLARIMIZLA BİRLİKTEGERÇEKLEŞTİRDİK”

El emeği, göz nuru ürünlerin mimarı kadınlarla buluşanSöylemez, iş kurmak isteyen girişimci kadınlara devlet desteklerini anlattı. AKParti hükümeti olarak her zaman kadın girişimciliğini ve kadınların iş hayatınakatılımı konusunda birçok teşvik ve düzenlemeleri hayata geçirdiklerini anlatanSöylemez, “AK Parti her zaman kadınlara pozitif ayrımcılık sağlamaktadır. Biziminancımıza göre kadın ve erkek aynı özden yaratıldı. 21 yılda inşa ettiğimiztüm eserlerimizi kadınlarımızla birlikte gerçekleştirdik. Bugün her alandakadının adı varsa AK Parti sayesindedir. Bu nedenle sizleri başarılıçalışmalarınızdan ötürü tebrik ediyorum. Her zaman yanınızda olacağımın sözünüveriyorum” dedi.

Mersin'de 'Büyük Filistin Mitingi' düzenlendi Mersin'de 'Büyük Filistin Mitingi' düzenlendi

“21 YILDA YAPTIĞIMIZ PROJELERLE TÜRKİYE ŞAHLANDI”

AK Parti hükümetinin devasa projelere imza attığını belirtenSöylemez, konuşmasını şöyle sürdürdü:“21 yılda sizlerden aldığımız güçle sayısız hizmeti hayatageçirdik. Sayın Cumhurbaşkanımız 21 yıla o kadar çok proje sığdırdı ki ülkemizşahlandı. Türkiye Yüzyılında ülkemizin her alanında daha fazla hizmet vermekiçin yeni projeler hazırladık. Bu projelerimizle ülkemizin her köşesindeyaşayan vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek, ekonomimizi daha dagüçlendirmek ve ülkemizi dünya sahnesinde daha güçlü bir konuma getirmek içingece gündüz sizlerin hizmetkarı olacağız. Eğitimde, sağlıkta, savunmasanayisinde, teknolojide, ekonomide, enerji sektöründe ve daha birçok alandayapacağımız yeni yatırımlar sayesinde, ülkemizin geleceğini daha da parlak birhale getireceğiz. Bizlere güvenin, sizlerin desteği ve dualarıyla Türkiye’mizidaha ileriye taşıyacağız.

” “TÜRKİYE'NİN SEÇİMLERİNE KİMLERİN MÜDAHALE ETTİĞİNİVATANDAŞLARIMIZ İBRETLE İZLİYOR”

14 Mayıs seçimlerinin bir beka seçimi olduğunun altını çizenSöylemez, “Her yerde ifade ediyorum, gerçekten bu seçim çok önemli, Türkiye’ninbekası söz konusu. Şu anda Millet İttifakı denilen 7 birbirine benzemezin arkasındakimler var hepsini görüyoruz. Türkiye'nin seçimlerine kimlerin müdahaleettiğini vatandaşlarımız ibretle izliyor. Bir tarafta Amerika BirleşikDevletleri Başkanı Biden çıkıyor, muhalefeti desteklediğini söylüyor. Birtarafta Avrupa’nın bazı ülkeleri çıkıp demokrasi teraneleriyle muhalefetidesteklemek gerektiğini söylüyor. Bir tarafta terör örgütü çıkıp ateşkes ilanediyor. Bir taraftan da cezaevindeki teröristler, 14 Mayıs’ta özgürolacaklarının naralarını atıyorlar. Bu seçim de, her şeyi SayınCumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gitmesi üzerine kurgulayan, Türkiyedüşmanı ne kadar oluşum varsa hepsinden destek alan, Kandil’in yanında durduğubir oluşuma karşı verilecek Türkiye’nin istiklal ve istikbal seçimidir.”şeklinde konuştu.

“MİLLİ BİR ANLAYIŞLA AK PARTİ HEPSİNİ SANDIĞA GÖMECEK”“

Millet İttifakı koltuk için terör örgütü PKK’nın siyasiuzantısıyla aynı masaya oturdu” diyen Söylemez, “Bir tarafta Türkiye’ye devasahizmetler yapmış AK Parti var; milletin gönlünde taht kurmuş Cumhurbaşkanı’mızvar. Diğer tarafta ise zoraki olarak AK Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak içinbir araya gelmiş 7'li masa var. Dağdaki PKK teröristleri ile iş birliği yapan,kendi masasını yönetemeyenlerin, ülkeyi yönetmeye imkanları yoktur. Bu seçimbir koltuk için terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısıyla aynı masaya oturanlarile ülkenin bütünlüğünü korumak için terörü ülkemizde yok seviyesineindirenlerin seçimi olacak. Bunların topunu milli bir şahlanışla, TürkiyeYüzyılında inşallah milletimiz sandığa gömecektir. Ben 14 Mayıs’ta ülkemizinbekası için Sayın Cumhurbaşkanımız ve kendim için çok güçlü bir destekistiyorum.” İfadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal