Mersin'de 19 Mayıs etkinlikleri sürüyor Mersin'de 19 Mayıs etkinlikleri sürüyor

Son dönemlerde Özel hastanelerin Sağlık Turizmi ile ilgili yapılan yatırımları Türkiye’ye talebi de arttırdı. Özel Hastaneler Derneği Kurucu Üyesi Dr. Engin Şahin, Mersin açısından da bu konunun büyük önem taşıdığını söyledi. 

Şahin, “Sağlık turizmi açısından yapımı devam eden ve açılacak olan Çukurova Uluslararası Havalimanı'nın önemli bir konuma sahip. Çukurova havalimanından yurt dışına direk uçuşlar olduğu takdirde bölgemiz de sağlık turizmi de katlanarak artacak” dedi. 

Türkiye’de Sağlık Turizmi ile elde edilebilecek gelirin artacağının altını çizen Şahin, "Sağlık sektöründe Sağlık Bakanlığının özel hastaneleri desteklediği dönemlere ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Çünkü özel hastaneler bu ülkenin yatırımı. Bu yatırımların geriye düşmesi ülkeye kazanç sağlamaz. Bunları daha da arttırarak hedefe ulaşabiliriz” dedi. 

Akdeniz Bölgesinin de sağlık turizmi açısından önemli bir noktada olduğunun ifade eden Şahin, "Biz Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi olarak yatırımlarımızı bu yönde yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Sağlık Turizmi kent ekonomisi açısından da çok önemli olacak. Sağlık turizminde her gelen 1 dolar, Türkiye’nin öz sermayesi. Biz bir şey ithal edip, üretip onu geri satmıyoruz. Burada doktorluğumuzu, emeğimizi Türkiye’ye kazandırıyoruz. Bunun içinde özellikle özel ve kaliteli hastanelere ihtiyacımız var. Özel hastanelerimizin kalitesinin artması gerekiyor" dedi.

Editör: Barış Köksal