Ekonominin kurmayları Beştepe'de ilk kez bir araya geliyor! Gündemde vatandaşın kanayan yarası var Ekonominin kurmayları Beştepe'de ilk kez bir araya geliyor! Gündemde vatandaşın kanayan yarası var

Dün yapılan ve kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ni Recep Tayyip Erdoğan kazandı. Seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla piyasalar, yeni ekonomi yönetimine ve izlenecek politikalara odaklandı.

DOLAR 20 TL SEVİYESİNDE İŞLEM GÖRÜYOR
Seçim sonuçlarının ardından, dolar/TL Türkiye piyasalarının kapalı olduğu saatlerde uluslararası piyasalarda ilk işlemlere 20 TL seviyesinin üzerinde başladı. Dolar, en yüksek 20,1630 TL'yi, en düşük 19,9310 TL'yi görürken; saat 13.00 itibarıyla 20,0729 TL'de işlem görüyor. Kur, cuma günü 19,96 TL seviyelerinden kapanmıştı.

EURO 21,50 LİRANIN ÜZERİNDE İŞLEM GÖRÜYOR
Euro/TL ise, ilk tepki olarak 21,4168 TL'yi görürken; şu dakikalarda 21,5742 TL'nin üzerinde işlem görüyor. Altının gram fiyatı ilk işlemlere 1250 TL'den başlarken, şu sıralarda artışla 1255,86 TL'den alıcı buluyor.

GÖZLER İZLENECEK POLİTİKALARA ÇEVRİLDİ
Ekonomim.com'da yer alan habere göre, analistler, dolarda yükseliş potansiyelinin devam ettiğini ve alınacak aksiyonların kurun seyrinde belirleyici olacağını kaydetti. Seçim belirsizliğinin ortadan kalkmasıyla piyasalarda gözler, yeni ekonomi yönetimine ve izlenecek politikalara çevrildi. Uzmanlar, bu yöndeki haber akışına bağlı olarak piyasada hareketliliğin artabileceği görüşünde.

Editör: Barış Köksal