Sporun Oscarları olarak bilinen Laureus Spor Ödülleri sahiplerini buldu.
 
Londra Queen Elizabeth II Center'da çok sayıda ünlü ismin katılımıyla başlayan ödül töreninde 2011 yılının erkek sporcusu Sırp raket Novak Djokovic olurken, Kenyalı uzun mesafe koşucusu Vivian Cheruiot de yılın kadın sporcusu ödülüne layık görüldü.
 
Olimpiyat oyunları için geri sayıma başlayan Londra'da dünyanın en iyi sporcularından oluşan 47 kişilik akademik kurul, 2011'in altın sporcularını ödüllendirmek Laurues çatısı altında için bir araya gelirken, törene spor, iş ve sanat dünyasının ünlü isimleri katılım sağladı.
 
Spor dünyasının starları tarafından yapılan oylama sonucu yılın spor adamları kategorisinde Sırp raket Novak Djokovic aralarında Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi'nin de olduğu yıldız sporcuları geride bırakarak birinciliği elde etti.
 
Yılın spor kadını kategorisinde Kenyalı atlet Vivian Cheruiot ödülü alırken, yılın takımı grubunda ise ödül FC Barcelona'ya verildi. Yılın çıkış yapan sporcusu Rory Mcilroy iken geri dönüş kategorisinde ise Darren Crake ödüle layık görüldü. Yılın engelli sporcusu ödülü Oscar Pistorius'a verilirken, yılın Aksiyon Sporları Sporcusu ise Kelly Slater olarak ilan edildi.