Kilosu 50 TL'ye kadar düştü: Çilekte açıkta hasat zamanı Kilosu 50 TL'ye kadar düştü: Çilekte açıkta hasat zamanı

MESKİ Genel Müdürlüğü, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in öncülüğünde içmesuyu, yağmursuyu ve atıksu altyapı projelerini kesintisiz bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyor. Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk bölgesinin yerleşim yerlerindeki kanalizasyon sorunlarının büyük bir kısmını, gerçekleştirdiği 1. etap çalışmaları ile rahatlatan MESKİ, imar yollarının Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesi tarafından açılmasının ardından, bölgede eksik kalan hatların da hızlı bir şekilde yapılması için gerekli çalışmalara başladı. MESKİ’nin, yatırım bedeli 10 milyon 803 bin lira olan Mezitli ilçesine Çankaya Mahallesi 2. etap kanalizasyon hattı yapım işi çerçevesinde muhtelif çaplarda yaklaşık 7 bin 500 metre kanalizasyon şebekesi yapılması planlanıyor.
MESKİ’nin, Mezitli ilçesine bağlı Kuyuluk, Çamlıca ve Çankaya mahalleleri 1. etap kanalizasyon hattı yapım işinde tamamlanan 18 bin metre kanalizasyon hattına ilaveten yapılan 2. etap çalışmalarının tamamlanmasıyla, bölgedeki atıksu hat uzunluğu toplam 25 bin 500 metreye ulaşacak.
MESKİ Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nda kontrol mühendisi olarak görev yapan Tuğrul Yaycıoğlu, "Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mezitli Belediyesinin imar yollarını açmasıyla beraber, 2. etap kanalizasyon hattı çalışmalarına başladık. Yaklaşık 8 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmamızla bölgenin altyapı sorununu büyük oranda çözmüş olacağız” dedi.

Editör: Barış Köksal