Mersin'de 10 ton kaçak tütün ele geçirildi Mersin'de 10 ton kaçak tütün ele geçirildi

Mersin'de 2. tura kalan Cumhurbaşkanı seçimi için oy kullanma işlemleri başladı. Yaklaşık 4 bin 123 sandıkta 1 milyon 378 bin 750 seçmenin kayıtlığı olduğu Mersin'de, saat 08.00 itibarıyla oy verme işlemi için sandık başlarına gitmeye başladı.

Vatandaşlar herkesi sandığa davet etti
Oy kullanarak vatandaşlık görevini yerine getiren, diz rahatsızlığı olan Yıldız Yakın, tüm vatandaşları oy kullanmaya davet ederek, "Hepimizin hakkında hayırlısı olsun" dedi. Süleyman Kasap isimli vatandaş ise "Bugün oyumu kullandım, herkesin gelip oy kullanmasını isterim. Dövüşsüz, kavgasız gürültüsüz olsun da nasıl oluyorsa olsun. İnsanların kime oy verdiği önemli değil, önemli olan güzellik" ifadelerini kullandı.
Oğlunun yardımıyla oy kullanmaya gelen Zehra Azazoğlu da, "Oyumu kullandım, vatandaşlık vazifemi yaptım. Herkesin gelmesini dilerim. Çok güzel ve sakin geçti" diye konuştu. Seçimlerin hayırlara vesile olmasını dileyen Yücel Terzi, "Herkes gelip oyunu kullansın diyorum, çünkü giden her boş oy bizim ilerideki sonumuzu belirleyecek. O yüzden herkes sorumluluğunu, vatandaşlık görevini yerine getirsin diyorum. Hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Editör: Barış Köksal