banner154

MUT’TA KAR YAĞIŞI

İLÇEYE BAĞLI 1 BELDE İLE 30 KÖY YOLU KAPANDI

MUT’TA KAR YAĞIŞI
Mersin’in Mut ilçesini Karaman’a bağlayan Sertavul geçidinde yoğun kar yağışı, sis ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sağlanırken ilçeye bağlı 30 köy ve bir beldede kardan kapanan yolların açılması için çalışmalara aralıksız sürüyor.
Alınan bilgiye göre, Sertavul geçidinde akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar, sis ve tipi yüzünden sürücülerin geçişine zor şartlarda kontrollü olarak izin verilirken büyük araçların geçişine ise aralıklı olarak izin veriliyor.
 
İlçeye bağlı, Hacıahmetli, Çukurbağ, İbrahimli, Pamuklu, Çömelek, Çivi, Güme, Ballı, Dağpazarı, Demirkapı, Elmapınarı, Geçimli, Kayaönü, Diştaş, Narlıdere, Güzelyurt, Gökcetaş, Karacaoğlan, Çatalharman, Kurtuluş, Kumaçukuru, Narlı, Dere, Çınarlı, Kürtcü, Işıklar, Kızılalan, Topkaya, Çampınarı ve Yalnızcabağ köyleri ile Göksu beldesinde kardan dolayı kapanan yolların açılması çalışmaları aralıksız sürüyor.
 
Mut trafik ekipleri, Alahan ve Sertavul mevkisinde seyir halindeki araçları durdurarak, sürücülere zincir takmaları uyarısında bulunuyor. Zincirsiz araçların geçişine ise kesinlikle izin verilmiyor.
Bölge Trafik İstasyonu ekipleri, sürücülere zincir takmaları ve çekme halatı bulundurmaları konusunda uyarılarda bulunurken, Karayolları ekipleri de yoldaki kar ve buzlanmayı önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor ve ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386