banner154

MERSİNLİ’NİN KAR KEYFİ BİTMİYOR

Mersin’in Erdemli ilçesinde Toros Dağları'nın eteğine yağan kar, kış turizmini canlandırdı. Özellikle karla kaplı sedir ormanları yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olurken, karın çilesine katlanan doyasıya eğleniyor.

MERSİNLİ’NİN KAR KEYFİ BİTMİYOR
Sarıkaya Köyü'ndeki sedir ağaçlarıyla kaplı Kargagediği mevkisinde, Mersin ve ilçeleriyle çevre illerden gelen vatandaşlar karla kaplı sedir ormanlarının arasında doyasıya eğleniyor. Vatandaşlar tarafından oluşturulan yaklaşık 50 metrelik kayma pistinde kayanlar ise ilginç görüntüler oluşturuyor.
 
Kimisi naylon parçasıyla, kimisi çuval ya da plastik leğen kullanarak karda kayarken, izleyenlerde en az kayanlar kadar eğleniyor.
Ailesi ve misafirleriyle tatilde kar keyfi yaşamak için sedir ormanlarını tercih ettiklerini belirten Fatma Üzer, “Eşine az rastlanır bir güzellik. Gaziantep ve Adana’dan gelen misafirlerimizle çok güzel ve eğlenceli bir gün geçiriyoruz. Çilesine katlanan, kar keyfi yaşıyor” dedi.
 
Vatandaşların karla kaplı sedir ormanlarına yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Sarıkaya Köyü Muhtarı Ahmet Ergen ise “Sedir ormanlarına kar yağdığında ortaya muhteşem diyebilecek görüntüler çıkıyor. Bu da gerek yerli gerekse yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Özellikle çevre illerden vatandaşlar bölgemize akın akın geliyor, gönüllerince eğleniyorlar” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386