banner154

BELEDİYEDE İHALE TAMAMLANDI

Mersin merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Hizmet Alım İhalesi’nin sonuçlandığı, 10 firmanın teklif verdiği ihalede, yaklaşık maliyetin 250 bin TL altında teklif veren firmanın ihaleyi kazandığı bildirildi.

BELEDİYEDE İHALE TAMAMLANDI
Akdeniz Belediyesi’nden yapılan açıklamada, Fen İşleri Müdürlüğü Hizmet Alım İhalesi’nin yapıldığı belirtildi. İhaleye Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Altuntaş’ın başkanlık ettiği ifade edilen açıklamada, yaklaşık maliyetin 1 milyon 564 bin 904 lira 42 kuruş olarak tespit edildiği ihaleye teklif veren firma temsilcilerinin katıldığı kaydedildi. Akdeniz Belediyesi Encümen Salonunda yapılan ve toplam 10 firmanın katıldığı ihalede, komisyona sunulan teklif dosyalarının sırayla incelendiği ve dosyalardan 3’ünde eksik evrak bulunması nedeniyle değerlendirmeye almadığı belirtildi. Kalan 7 firmanın tekliflerinin incelenmesi sonrasında, ekonomik açıdan en avantajlı fiyatı veren 3 Hil Ltd. Şti.’nin teklifinin komisyon tarafından kabul edildiği dile getirilen açıklamada, firmanın teklifinin, yaklaşık maliyetin 250 bin TL altında, 1 milyon 311 bin 55 lira olduğu bilgisi verildi.
 
İhale kapsamında Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün iş makinesi operatörü, ağır vasıta şoförü, inşaat işleri ustası gibi vasıflı olmak üzere 65 personel ihtiyacının karşılanacağı bildirilirken, bu hizmetler görülürken kullanılacak çeşitli niteliklere sahip toplam 5 aracın da yüklenici firma tarafından temin edileceği kaydedildi.
 
Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altuntaş, ihalenin sonuçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Akdeniz Belediyesi’nde ihalelerin, yürürlükteki kanun ve mevzuatlar çerçevesinde yapıldığını söyledi. Yasal mevzuatın yanı sıra ihale sonuçlarını şeffaf bir biçimde kamuoyu ile paylaştıklarını vurgulayan Altuntaş, “Yönetim süreçlerimizin her aşamasında hassas bir biçimde davranıyoruz. İhalelerimizde de sözde değil, özde bir şeffaflık ve açıklık uyguluyoruz. Gerçek rekabet ortamı, daha fazla sayıda firmanın ilgisini çekerken, ihaleler şişirilmemiş ve abartılmamış tekliflerle sonuçlanıyor. Bizim yarattığımız rekabet ortamı ve şeffaflığı, devletin diğer kurumları da örnek almalı. Böylelikle ihalelere daha fazla ilgi olurken, mal ve hizmet alımları daha düşük rakamlara mal edilir. Biz Akdeniz Belediyesi olarak bu çerçevede belediye kaynaklarının en etkin ve verimli şekilde kullanılması için gayretlerimizi sürdüreceğiz. Yurttaşlarımızın bin bir zorlukla elde ettikleri kazançlarından alınan vergileri, yine yurttaşların yararına kullanacağız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386