Başkan Yıldız: "Toroslar'da yaşayan 350 bin yurttaşımızın her birinin belediye başkanıyım" Başkan Yıldız: "Toroslar'da yaşayan 350 bin yurttaşımızın her birinin belediye başkanıyım"

MTSO Yönetim Kurulu Üyesi Koçyiğit, ‘Mersin her geçen gün büyüyen bir kent. Bu büyümeye paralel olarak da mutlaka yeni yatırımların kente getirilmesi şart. İşte tam da bu noktada yeni sanayi alanları büyük önem kazanıyor. Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi içerisinde şu anda faaliyette olan 3 OSB bulunmakta. 4.’sünün bürokratik işlemleri tamamlandı ve istimlâk işlemleri hızla sürüyor. Yanı sıra Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde de alt yapı çalışmaları devam ediyor. Bu bölgelerin tamamının hayata geçmesi ile birlikte Mersin’e çok ciddi yatırımlar yapılacaktır’ dedi.

Yapılacak olan her yatırımın istihdam, ihracat ve üretim rakamlarına büyük katkı sağlayacağını da dile getiren Koçyiğit, ‘Marka şirketlerin yatırımlarının Mersin’de yer alması için ciddi çalışmalar yapılmalı. Özellikle istihdam yaratacak yatırımcının Mersin’e kazandırılması bu noktada çok önemli. Bu noktada da liman avantajı iyi pazarlanmalı. Mevcut organize sanayi bölgelerinin limana olan yakınlığı yatırımcı açısından büyük önem arz ediyor. Aynı zamanda yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanı’nın tamamlanması da yatırımcı açısından Mersin’i tercih etmek için bir sebep olacaktır. Tüm bunların toplamında Mersin’in önümüzdeki 10 yılın parlayan yıldızı olmaması için hiçbir sebep yok. Yeter ki kent olarak hep birlikte hareket edip tek ses olabilelim’ dedi.

Editör: Barış Köksal