Öğrenciler kampüsteki törenlerde biraraya gelirken törende Cumhuriyet’in önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Öğrenciler ellerindeki Türk bayraklarını coşkuyla salladı.

GÖKHAN GÜNDOĞDU: BÜYÜK GURUR YAŞIYORUZ

Adana'da elektrikli soba faciası: 3 ölü Adana'da elektrikli soba faciası: 3 ölü

Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu, yayımladığı mesajda şunları söyledi:
 Cumhuriyet; milletimizin birlik içinde vermiş olduğu varoluş mücadelesinin, azim, fedakârlık ve büyük bir kahramanlıkla ölümsüzleştirmesidir.
Milletimiz; genci, yaşlısı, kadını, erkeği bir bütün olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının öncülüğünde, zor şartlar ve yokluklar içerisinde, tüm dünyaya Türk milletinin iradesine hiçbir zaman pranga vurulmayacağını ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin 100. yılına ulaşmanın gurur, mutluluk ve coşkusunu yaşıyoruz.
Bu önemli ve anlamlı gün vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milletimizin sonsuza dek bağımsız yaşaması için, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

KARAHAN: EMANETE  SAHİP ÇIKIYORUZ

AGK Genel Müdürü Ömür Karahan, “Cumhuriyet’imizin 100. Yılını coşku ve gururla kutladık. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

BURHAN BÖRÜ  TEŞEKKÜR ETTİ

AGK Eğitim Yöneticisi-AGÜMED Başkanı Burhan Börü ise 100. Yıla çok iyi hazırlandıklarını ve öğrencilerin okuldaki törenlerde coşku içerisinde olduğunu belirtip emeği geçenlere teşekkür etti.

ÖZKAYA: GÜNLER ÖNCESİNDEN BAŞLADIK

AGK Meclis'23 Okul Başkanı Buse Özkaya’da Meclis üyeleri ve komitelerde bulunan arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet’imizin 100. Yılını gururla ve eksiksiz bir şekilde kutlamak için günler öncesinden çalıştıklarını anlatıp, “Tüm Gündoğdu ailesi ve okul yönetimimize destekleri için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal