Firmanın faaliyet alanları ile ilgili bilgi veren GATA Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Gamze Bolat Çubuk, “1991 yılında ilk olarak kurulan firmamız 2022 yılına kadar taşeronluk yapmış irili ufaklı birçok proje bitirmiştir. 2023 yılı başlarında bizde işimizi bir adım ileriye götürmek amacı ile firmamızın faaliyet alanını genişleterek GATA Yapı İnşaat ismiyle müteahhit firma olarak çalışmalarımıza başladık. Faaliyet alanlarımız betonarme, çelik ve ahşap yaşanabilir konutlar üreterek, anahtar teslim temelden inşaat projelerini gerçekleştiriyoruz.  

Vali Pehlivan, 'Doğada Gençlik Yürüyüşü'ne katıldı Vali Pehlivan, 'Doğada Gençlik Yürüyüşü'ne katıldı

Mersin’de gördüğümüz en büyük eksiklik olan modern mimariye sahip villaların çok az olması nedeniyle uzun araştırmalar sonucunda, modern konforlu, üzerine her şeyi düşünülmüş yaşam alanları üretmek ve insanlara yaşanabilir alanlar oluşturma fikri ile projelerimizi hayata geçirdik. Bunu da ilk olarak OASIS HILL SIDE projemizde Mersin’de 3 seçkin aileye sunuyoruz. Amacımız inşaat sektörüne sıra dışı yeni bir soluk getirmek. Bir sonraki projemiz olan OASIS SOLO özel bir müşterimizin isteği üzerine müstakil bir villa yapımına da yine çok yakında başlayacağız” dedi. 


İnşaat sektörünün Mersin’in en önemli sektörlerden biri olduğuna dikkat çeken Çubuk, “Mersin’de inşaat sektörü 2000’li yıllardan sonra her zaman lokomotif olmuştur. İnşaat sektöründe iddialı, güzel projeler olduğu gibi klasik yenilikçi proje maalesef göremiyoruz. Şubat depremlerinden ve Ukrayna savaşından sonra şehrimiz yoğun bir göç aldı ve konut ihtiyacı ortaya çıktı. Bu ihtiyacın karşılanması için firmalar da projelerini hızlandırmış durumda. İnşaat sektörünün hızlanarak yine öncü bir iş kolu olmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal