Tartıştığı müşterisini öldüren köpek eğitmenine 16 yıl 8 ay hapis cezası Tartıştığı müşterisini öldüren köpek eğitmenine 16 yıl 8 ay hapis cezası

Teknopars Makina Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kuren, ‘Genç Girişimciler Kurulu, 2008 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun vizyon ve talimatıyla oluşturulmuş ve günümüze kadar gelmiştir.  Gazi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, "Milletin bağrından temiz bir kuşak yetişiyor. Bu eseri ona bırakacağım ve gözüm arkamda kalmayacak!" diyerek, gençliğe ve gelecek nesillere olan umudunu, her fırsatta yinelemiştir.
Geçtiğimiz hafta TOBB Mersin Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri MTSO binasında yapılan seçimlerle tamamlanmıştır. Seçime tek liste olarak girilmiş, 115 üyenin, 67’si sandık başına gelmiş 64 oy geçerli sayılmıştır. Katılım biraz düşük olsa da, Mersinimiz, Bölgemiz, Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederiz. İlerleyen süreçlerde daha yüksek katılımlı seçimler olmasını umut etmekteyiz. 

Fikir otobüsü 

Fikir otobüsü, Mersin genç girişimciler kurulu tarafından 2015 yılında örnek bir girişimcilik modeli ile oluşturulmuştur. Türkiye de genç girişimciliği arttırmak adına örnek bir model oluşturan Fikir Otobüsü’ ne emeği geçen herkesi tebrik ederim.

Sanayi sektöründe girişimcilik harekâtı

Girişimcilik faaliyetleri özellikle son 3-4 yılda hiç beklemediğimiz hızla sanayi sektörüne kayıyor. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün  bir başka sözü, “Endüstrileşmek en büyük milli davalarımız arasında yer almaktadır” ile sanayiye ve sanayiciye verdiği değeri anlamaktayız. Gençlere verdiği değer ile birleştirdiğimizde, yeni seçilen icra komitesinde Genç sanayicilerimizden daha fazla kişi görmeyi arzu ederdik. İlerleyen yıllarda daha fazla sanayicimize fırsat verilmesi halinde, TOBB Genç Girişimciler Kurulu’nda daha fazla sanayici arkadaşımızı aktif olarak göreceğimizden hiç şüphemiz yoktur. Mersin için hep birlikte, el ele, nice fikir otobüslerine’ ifadelerini kullandı.

Editör: Barış Köksal