Hollywood gülüşünün, beyazlatma, ortodonti, veneerler ve kaplamaların bir arada kullanılmasıyla elde edilen, kişiye özel ideal gülüş tasarımı olduğunu ifade eden Dr. DT. Şimşek, gülüş tasarımı oluşturulurken hekim görüşlerinin dikkate alınması gerektiğinin de altını çizdi. 

Gülüş tasarımı oluşturulurken dikkat edilmesi gereken faktörlerin oldukça önemli olduğunu belirten Dr. Dt. Şimşek, "Gülüş tasarımına ilk önce yüz hattınızın hangi geometrik şekle uyduğu tespit edilerek başlanır. Kişinin yüzündeki hatlar dişin hangi formda seçilmesi gerektiğinin şifrelerini içerir. Erkek ve kadın anatomisi birbirinden farklıdır. Erkeklerde yüz hatları daha keskin ve belirgindir. Alın burun, çene ucu orantısı kadın yüzüyle farklılıklar gösterir. Kadınlarda geçişler daha yumuşak burun ve kaş kemerleri daha siliktir. Dişlerde de aynı paralellik vardır. Buna bağlı olarak gülüş tasarımı oluştururken , yüz hatlarınız
cinsiyetiniz, yaşınız, gülüş simetrisi, dişlerinizin sıralanışı ve renkleri, dudaklarınız, diş etleriniz gibi etkenler belirleyici faktörlerin başında geliyor" dedi.

KADINLARDA GÜLÜŞ TASARIMI 

Ortadaki iki diş yandaki dişlerden biraz daha uzundur, komşu dişlerin köşeleri arasında minik aralıklar vardır. Dişlerin köşeleri daha yumuşak döner, gülme hattı yukarı doğru kavislidir.

Mersin'de araç lastiklerini kesen şüpheli yakalandı Mersin'de araç lastiklerini kesen şüpheli yakalandı

ERKEKLERDE GÜLÜŞ TASARIMI

Komşu dişler daha düz bir hatta birleşirler, dişlerin hatları daha belirgindir, gülme hattı daha düzdür. Genel olarak gülüş ifadeleri üç ana başlıkta toplanır. Bu temel kategoriler de kendi içlerinde değişik varyasyonlara sahiptir.

Editör: Barış Köksal