Kahramanmaraş merkezli depremlerde en büyük yıkımı yaşayan Hatay'da dikkat çeken gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan lüks düşkünü vekillere uyarı: Bunlar akıl edilemeyecek şeyler değil Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan lüks düşkünü vekillere uyarı: Bunlar akıl edilemeyecek şeyler değil

Hatay Valisi Rahmi Doğan ile İl Sağlık Müdürü Mustafa Hambolat'ın AK Parti'den milletvekili aday adayı olmak için görevlerinden ayrılmalarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı ile İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük görevden alındı. Böylece depremden sonra valilik ve 3 bakanlığın il müdürlüğü boşalmış oldu.

Öte yandan Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Teltik de görevden alındı. Teltik'in görevden aldığı bir bürokratın, AK Partililerin girişimiyle yeniden atanması nedeniyle tartışma yaşandığı iddia edilmişti.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Yönetim Kurulu üyeliklerine Kamer Erturan İbrişim ile Hakan Nalbantoğlu atandı. İbrişim, 2011, 2015 ve 2018 seçimlerinde AK Parti'den Balıkesir milletvekili aday adayı olmuş ancak üç seçimde de listede yer almamıştı.

Türkiye Su Enstitüsü Başkanlığı'na ise Lütfi Akca atandı. Cumhuriyet'te yer alan habere göre Akca, halihazırda Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu üyeliği görevini yürütüyor.

Editör: Barış Köksal