Millet İttifakı'nın 13'üncü Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Altı lider, Saadet Partisi Genel Merkezi'nin önünde bekleyen yurttaşları birlikte selamlarken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Ben bu toplantılarımız neticesinde aldığımız kararı önemli olan siz kardeşlerimize duyurmayı bir görev addediyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bizim Cumhurbaşkanı adayımız" dedi.

"UZUN BİR YOLUMUZ VAR"
Kılıçdaroğlu ilk açıklamasında, " Millet İttifakı'nın sayın genel başkanlarına, duydukları güven için teşekkür ederim. Şimdi el ele, omuz omuza yürüyeceğimiz uzun bir yolumuz var. Cumhuriyet'imizi demokrasiyle taçlandıracağız. Başlıyoruz" dedi.

Emniyete de sıçrayan Ayhan Bora Kaplan dosyasında bir gizli tanık daha çıktı Emniyete de sıçrayan Ayhan Bora Kaplan dosyasında bir gizli tanık daha çıktı

ŞEBNEM FERAH SESLENDİRİYOR

Öte yandan Millet İttifakı'nın ortak adayını resmi olarak açıklamasının ardından CHP İstanbul İl Başkanlığı, ilk kampanya videosunu yayınlandı. Şebnem Ferah'ın şarkısıyla hazırlanan tanıtım videosunun sloganı "Birileri var! Ruhunu, şerefini, zalimin gölgesine satmayan birileri var." notu ve #Başlıyoruz etiketi ile paylaşıldı.

CHP ilk kampanya videosu 'Birileri Var'ı yayınladı! Şebnem Ferah seslendiriyor

Editör: Barış Köksal