İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'nın Fatih'te bulunan binalarında sağlık ve eğitim hizmeti, binalardaki deprem risk durumu sebebiyle durduruldu. Rektör Nuri Aydın, "Tüm dahili ve cerrahi bilimleri içerisinde barındıran toplam 17 ayrı bina ile Uğur Derman binası, yemekhane binası ve öğrenci yurt binalarının risk taşıdığı tespit edilmiştir. Acil ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları birimi haricindeki ayaktan ve yatan hasta kabulü ve tüm ameliyatlar durduruldu" dedi.

Geleneğiniz batsın! Gerdekten sonra gelini yanlarına alıp bir rezilliğe imza attılar Geleneğiniz batsın! Gerdekten sonra gelini yanlarına alıp bir rezilliğe imza attılar

DEPREME DAYANIKSIZ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Dün yaşanan gelişmenin ardından dikkat çeken bir karar daha alındı. Kağıthane Devlet Hastanesi'nin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle taşınmasına karar verildi. Hastanenin kısa bir süre içinde tahliye edileceği bildirildi.

SEYRANTEPE'DE HİZMET VERECEKLER

Karar, hastane çalışanlarına tebliğ edildi. Bugün itibariyle gelen hastalara da durum açıklanıyor. Hastanedeki sağlık çalışanları Seyrantepe'deki Şişli Hamidiye Etfal Hastanesinde hizmet verecek.

Cerrahpaşa Tıp'ın ardından Kağıthane Devlet Hastanesi için tahliye kararı alındı