Adana Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik olarak gerçekleştirilen '4. Dalga Operasyonu' kapsamında gözaltına alınanların 17'si tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilirken, bir kişi serbest bırakıldı.
 
Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerce, müfettişler ve bilirkişinin hazırladığı raporlar doğrultusunda; ASKİ'deki ihaleye fesat karıştırıp, Adana Demirspor'a tehditle para toplayıp vermedikleri ileri sürülen ve Büyükşehir Belediyesi içerisinde oluşturulan organize suç örgütüne yönelik olarak 4 gün önce gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 18 kişi bugün hakim karşısına çıktı.
 
Aralarında Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan'ın kız kardeşinin kocası Ç.İ.'nin de bulunduğu 18 zanlı, Adliye'de yaklaşık 400 sayfalık ifade verdi. Söz konusu ifadeler doğrultusunda savcılık, 17 kişiyi tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk ederken, aynı soruşturmada şu anda cezaevinde bulunan Mustafa Tuncel'in şoförü Ali Uras'ın ise serbest bırakıldığı öğrenildi.