Mersin’de gayrimenkul sektörünün temsilcilerinin yer aldığı ve sektörün sorunlarına çözüm önerileri sunmak amacı ile kurulan AGEM, kısa sürede sektörün önemli ölçüde sorunlarını tespit ederek çalışmalarını sürdürüyor. Derneğin faaliyetleri ve hedeflerine ilişkin AGEM Başkanı Aykut Özdal gazetemize konuşarak, sektörün ileriye taşınmasında AGEM’in izlediği yol haritasını anlattı;

AYKUT ÖZDAL KİMDİR ?

31 Aralık 1980 Almanya doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. Üniversite eğitimimi Atatürk Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümünden mezun olarak tamamladım. 2011 Eylül İtibari ile sektöre giriş yaparak gayrimenkul sektöründe çalışmalarıma başladım, 2017’den bu yana GÖKÇEK INVEST firmasında broker olarak devam etmekteyim. Şuanda da AGEM ( AKDENİZ GİRİŞİMCİ EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ ) Kurucu Başkanı Olarak görevimi devam ettirmekteyim.


AGEM’İN KURULUŞ AMACI NEDİR ?

18 MART 2023 tarihinde AGEM ( Akdeniz Girişimci Emlak Müşavirleri ) olarak sektör içerisinde bulunan eksikliklerin giderilmesi, sektörün profesyonel, eğitimli ve etik kurallar çatısı altında birleştirilmesi, kontrolsüz ve eğitimsiz şekilde büyümesinin önüne geçmek adına gerekli önlem çalışmaları ve Dernek Anayasası ile birlikte çalışmalarımıza başladık.
Ayrıca sektör içerisinde faaliyet gösteren gayrimenkul firmaları ve danışmanlarının birbirine olan güven ve samimiyet duygusu ile birlikte sektörde birleştirici olmayı hedefliyoruz.

“İLERİYE DÖNÜK PROJELERİMİZ “

-Emlak havuzu ( Ortak Sistem Üzerinden Tüm Ofislerin Birbirinin Portföyünü Gördüğü ve Paylaştığı Portal )

-Profesyonel Eğitim Kadrosu İle AGEM AKADEMİ 

Mersin'de aynı yerde kaza anları kamerada: "Dur" tabelasına uyulmayınca sürekli kaza oluyor Mersin'de aynı yerde kaza anları kamerada: "Dur" tabelasına uyulmayınca sürekli kaza oluyor

-Tüm Eğitimlerini Tamamlamış Kişilerin gayrimenkul Firmalarına İstihdam Sağlanması

SEKTÖR İÇERİSİNDE GAYRİMENKUL DANIŞMANLARINI KORUMAK İÇİN YAPILAN ÇALIŞMALARINIZ NELERDİR?

Dernek Anayasası ile öncelikle üye olanların haklarını ‘’ SIFIR TOLERANS ‘’ ile korumaktayız. Dernek içi ve dernek dışında bilgilendirme postlarıyla bilinçlendirme paylaşımları yapmaktayız. Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğini her türlü eğitim ve bilgilendirme toplantılarında en ince ayrıntısına kadar anlatıyoruz.

Meslektaşlarımızı ve müşterilerimizi bilinçlendirerek aldığımız tüm soruları en ince ayrıntısına kadar paylaşıyoruz. Dernek içerisinde  “HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ” kurarak yasal mevzuatları ön planda tutarak haklarımızı yasal olarak savunmaktayız.

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİZDEN BAHSEDER MİSİNİZ?

Çöp toplama çalışması, AGEM Hatıra Ormanı çalışması, otizimli bireylere yardım çalışması, Çocuk Esirgeme Kurumu’nda  bulunan ailesiz çocukların bakımı hakkında çalışmalar.

DERNEK ÜYELİĞİ İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Taşınmaz Ticareti Yönetmeliğine uygun yetki belgesi ve mesleki yeterlilik seviye 4 ve 5 belgelerine sahip olmak. Danışmanlar için bir gayrimenkul ofisine bağlı çalışmak. Referans ile üyelik başvuru kabulü.