Tartıştığı müşterisini öldüren köpek eğitmenine 16 yıl 8 ay hapis cezası Tartıştığı müşterisini öldüren köpek eğitmenine 16 yıl 8 ay hapis cezası

Turizm, sanayi, lojistik ve birçok sektör açısından önemli bir konuma sahip olan Mersin'in konut sektöründe de ivme yakaladığını belirten Özdal, "Mersin gerek turizm, gerek sanayi, gerekse de Mersin Limanı avantajı ile lojistik sektöründe birçok ile oranla üstün konumdadır. Son yıllarda bu sektörlere bir yenisi daha eklenerek yabancı ve yerli turistlerin ilgisini çeken bir şehir haline geldi. Özellikle Mersin'in ikinci bölge diye tabir ettiğimiz Ayaş ve çevresi yazlıkçılar tarafından yoğun talep görüyor. Mersin'in merkezinde yapılan lüks konutlar ise yatırımcıların dikkatini çekiyor" dedi.

"DEPREM MERSİN YOĞUNLUĞUNU ARTIRDI"

6 Şubat depreminden sonra en çok göç alan illerin başında Mersin olduğunu belirten Özdal, " 6 Şubat günü ülkemizi derinden yaralayan Kahramanmaraş depremi sonrasında Hatay başta olmak üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve çevre illerden birçok depremzede şehirlerini terk ederek Mersin'e geldi. Mersin'in bu illere yakınlığı ve deprem riskinin az olması göçü tetikleyen en önemli etkenlerden biri oldu. Bu da haliyle Mersin'deki yoğunluğu artırarak konut darlığına sebebiyet verdi. Kentin bu sürece uyum sağlaması biraz zaman alacağa benziyor fakat, Mersin'in uzun yıllardır göç alan mozaik bir kent olması bu süreci çabuk ekarte edebilir. Buna bağlı olarak Mersin'de kısa süre içerisinde bir konut hareketliliğinin yaşanması da sektörü hareketlendirdi diyebiliriz"

"TURİZM ALANLARI OLUŞTURULMALI"

Kentin doğal güzelliklerinin kullanılarak yeni turizm alanları oluşturulması gerektiğine dikkat çeken Özdal, "Mersin Türkiye'nin turizm potansiyeli olan en önemli şehirlerinden biridir. Uzun sahil bandı, eşsiz koyları, tarihi ve doğal güzellikleri ile herkesin ilgisini çeken bir kent konumundadır. Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve yeni turizm alanlarının oluşturulması kent açısından çok önemlidir. Turizmin hareketlenmesi demek birçok sektörün ivme kazanması demektir" dedi.

Editör: Barış Köksal