Mersin Valisi Pehlivan: "Bayramı dayanışma içinde kutluyoruz" Mersin Valisi Pehlivan: "Bayramı dayanışma içinde kutluyoruz"

AGEM Başkanı Aykut Özdal Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajda bayramların dayanışma, kardeşlik ve karşılıklı sevgi ile anlam kazandığını belirten Başkan Özdal, şu ifadelere yer verdi:

“Hayatın zorluklarını ancak birlik beraberlik ve kardeşlik duygularıyla yenebilir, ortak sevinçlere dönüştürebiliriz. İnsana yakışan kardeşinin elini samimiyetle tutabilmektir. Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu sağlamlığın test edildiği, birbirimize destek vererek, bir ve beraber olduğumuzu idrak ettiğimiz en anlamlı günler de kuşkusuz bayramlarımız. Kurban Bayramı, paylaşmayı, kardeşliği, dayanışmayı anlatır. Özünde sevgi ve huzur vardır. Bu güzel duyguları hissedebilmek için hepimiz üzerimize düşen görevleri yerine getirebilmeli ve yakınlarımızı mutlaka hatırlamalıyız, bunu göstermeliyiz. Tüm insanlar nefretten değil sevgiden yana, zorlaştırmaktan değil kolaylaştırmaktan yana olduğunda hayatın gerçek güzelliğini yaşayıp, yaşatabileceğimize gönülden inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Türk iş dünyası adına, milletimizin ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyor; birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlara ulaşmayı diliyorum.”

Editör: Barış Köksal