banner154

GÜRSEL TEKİN'E, ADANA’DA SERT TEPKİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'in Adana'da il başkanlığında yapacağı basın toplantısı öncesi bir partili, "Bizde ilçe başkanlığı seçimlerinde oy kullanmak istiyoruz, mahallelere sandık konulsun, bizde CHP'liyiz" diye tepki gösterdi.

GÜRSEL TEKİN'E, ADANA’DA SERT TEPKİ
Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Adana'ya gelen Tekin, il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenlendi. Saat 12.00'de yapılacağı duyurulan toplantıya Tekin 20 dakika gecikmeli geldi. Toplantı başlamadan önce bir partili, "Biz Seyhan içe başkanlığı seçiminde oy kullanmak istiyoruz. Mahallelere sandık konulsun. Biz de CHP'liyiz" diye bağırdı. Partilinin bağırması üzerine bazı partililer ona tepki gösterdi. Ancak partili sesini daha da yükselterek mahallelere sandık konulmasını istediklerini söyledi.
 
Bu arada başka bir partili "Partiyi böyle bitiriyorsunuz" diye tepki gösterince tepki gösteren partili "Asıl siz partiyi bitiriyorsunuz" diye bağırdı. Bu arada salona Tekin girdi. Partililer tepki gösteren kişi Tekin'in önünden uzaklaştırdı.
 
Tekin daha sonra yaptığı konuşmada Başbakan Bülent Arınç'ın Atatürk hakkındaki konuşmalarına tepki göstererek, "Türkiye çok önemli bir süreçten geçiyor. Gazetelerde televizyonlarda görülüyor iktidar yetkilileri başbakan, bakanlar adeta ipe sapa gelmeyecek laflarla Türkiye gündemini meşgul etmeye çalışıyorlar. Son dönemde sayın Arınç'ın söylediği laflar hiçbir siyasetçinin üslubuna yakışmayacak laflardır. Mustafa Kemal Atatürk'e laf uzatacak kadar alçak olmadıklarına inanıyorum" dedi.
 
Tekin, son 10 yıldır Türkiye'nin sorunlarını bırakıp AK Parti'nin CHP'nin tarihi ile meşgul olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: "Biliyorsunuz daha önce İsmet Paşa ile meşgul oldular, aşama aşama şimdi Mustafa Kemal Atatürk'e geldi. Onunla alay edercesine bir bakanın bir Türkiye Cumhuriyeti bakanının bir alay edercesine bu tür laflarını şiddetle kınıyor ve protesto ediyorum. umut ediyorum ki sürçülisan etmiştir bu laflarını en kısa sürede düzeltecektir. Aksi takdirde onlara kendilerin altından kalkamayacakları ağır laflarla karşılık vereceğimizi unutmasınlar."
 
Tüm STK'ların devası bildiğimizi işveren sendikalarının, derneklerin, herkes sustuğunu bir tek Türkiye'nin sigortası olan CHP'nin kaldığını anlatan Tekin, "CHP her ne kadar tarihi ile hesaplaşanlar bellik ki CHP'nin tarihini bilmiyorlar başta sayın başbakan. CHP tarihinde hiçbir dönem baskılara, darbecilere boyun eğmemiştir. hele size hiç boyun eğmeyecektir. Böyle bir süreçten geçerken CHP'nin iç barışa, sevgiye, saygıya ihtiyacı var. Bizim tek güvencemiz sevdiklerimiz. Başka hiçbir güvencemiz yok. Medyamız, gazetelerimiz yok iktidar hepsini teslim aldı. İktidar ile akşam televizyonlarda sayın başbakan, bakanlarla ilgili söylediğimiz her kelime sansür ediliyor. Ne söyleyeceğimiz kardeşim? kimi eleştireceğiz? Biz burada basın çalışanlarına emekçilerine lafımız yok ama ne yazık ki bu hale getirildi. En sonda mecliste sesimizi kısmak için tüzük tartışmaları başladı. Milletin temsilcileri 550 milletvekilinin bölgedeki sorunlarını anlatabilecek tek mecra vardı TRT 3 onu da kaldırdılar. O yetmedi şimdi süreleri kısaltmak isteniyor. Kamer Genç için özel yasa çıkarılıyor. Kamer Genç size korkutuyorlarsa ve yasa değiştirecek konuma gelindiyse Kamer Genç'i kutlamak lazım. Ama unutmayın dünyanın hiçbir yerinde baskı, zulüm, diktatörlükle hiç kimse ayakta kalmamıştır. baskının hiç kimseye yaramayacağı bilin ey iktidar yetkilileri ipe sapa gelmeyecek sözler söylemeyin haddinizi bilin karşınızda CHP var biz size öyle laflar söyleriz ki hiç biriniz altından kalkamazsınız" diye konuştu.
 
Tekin konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tekin, yerel basın mensuplarının yerel düzeyde soru sorması üzerine "Ben Türkiye'nin gündemi hakkında AK Parti hakkında onları eleştirecek sorular sormanızı istiyorum" deyince yerel basın mensupları ile Tekin arasında tartışma yaşandı. Tekin ile basın mensupları arasındaki tartışmaya partililer de taraf oldu. Bazı partililer TRT'yi istemediklerini söyledi. Tekin konuşmasının sonunda "Türkiye gündemi hakkında, AK Partiyi eleştirecek soru soracak gazeteci yok mu?" diye basın mensuplarını eleştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386