banner154

ADANA’YA 7 YENİ HAVUZ

Açtığı kurslarla her yıl binlerce çocuğa yüzme öğreten Büyükşehir Belediyesi’nin, 7 yeni yüzme havuzunu tamamlama aşamasına geldi.

ADANA’YA 7 YENİ HAVUZ
Geçen yaz 41 yüzme havuzunda çocuklara ve gençlere hizmet veren Büyükşehir Belediyesi’nin yeni havuzları yaz sezonunda tamamlanmış olacak. Soyunma odaları, idari binası, duş, wc ve diğer ihtiyaç duyulan tüm donatıların bulunduğu yüzme havuzların yapımı için özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı mahalleler tercih edildi.
Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, hizmette çocuklara ve gençlere öncelik verdiklerini belirterek, belediyenin imkanları ölçüsünde Adanalıların spor yapabilmesi için çaba harcadıklarını söyledi.
 
Geçmişte her yaz sulama kanallarında, Seyhan Nehri’nde ve Baraj Gölü’nde 100 dolayında çocuğun serinlemek isterken yüzme bilmediği için hayatını kaybettiğini hatırlatan Aldırmaz şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediyesi olarak açtığımız yüzme kurslarıyla yüzme bilmeyen çocuklarımıza yüzme öğrettik. Bugüne kadar 125 bin çocuğumuz yüzme öğrendi ve yazın boğulma olayları büyük ölçüde bitti. Geçen yaz 41 yüzme havuzunda yüzme kursları verdik. Bu havuzlardan 2’sini engelli yavrularımız için tahsis ediyoruz. Yaz aylarında onlar da yüzme öğreniyor. Şimdi 7 yeni havuz yapıyoruz. Bunlar bitmek üzere. Yaz sezonunda hepsi hizmete girecek. Havuzları yapmak için özellikle kenar semtleri tercih ettik. İhtiyaç oldukça yeni havuz yapmaya da devam edeceğiz.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386