banner154

Adana’da türkü gecesi

Halk Müziği'nin önemli isimleri arasında gösterilen Mustafa Özarslan, sevilen parçalarını bu kez Adanalılar için seslendirdi.

Adana’da türkü gecesi
Adana'da düzenlenen özel bir gecede sahne alan ve Halk Müziği'nin önemli isimleri arasında gösterilen Mustafa Özarslan, sevilen parçalarını bu kez Adanalılar için seslendirdi.
 
Baran Türkü Evi'nde düzenlenen gecede sahne alan Özarslan, Anadolu'nun farklı yörelerine ait halk ezgilerinden seçkilere sundu. Hayranlarının isteklerini de geri çevirmeyen Mustafa Özarslan, orkestrası eşliğinde istek parçaları da seslendirdi. Özarslan'ın seslendirmiş olduğu parçalara türkü evini hınca hınç dolduran Adanalılar, kimi zaman omuz omuza halaylar çekti, kimi zaman çifte telli oynadı. Duygu dolu dansların da yapıldığı gecede objektiflere de birbirinden renkli görüntüler yansıdı. Mustafa Özarslan, sesi kadar sahne performansıyla da beğeni toplarken, kendini müziğin ritmini kaptıran Özarslan, zaman zaman eline tef alarak, çalınan parçalara eşlik etti.
 
Genç kızların şıklık ve güzellikleriyle adeta birbirleriyle yarıştığı geceye yoğun ilgi gösterilirken, türküler eşliğinde doğum gününü kutlayanlar da oldu. Mustafa Özarslan, doğum günü kutlaması için Baran Türkü Evi'ne gelen hayranlarına jest yaparak, onlarla birlikte pasta kesip, parçalarını da doğum günü hediyesi olarak sundu. Katılımcılar, kimi zaman parçalara sesleriyle, kimi zaman da alkış ve ıslıklarıyla eşlik ederken, etkinlik gecenin geç saatlerine kadar devam etti.
 
Konser sonrasında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Mustafa Özarslan, Adana'da kendisine gösterilen ilgi ve kent insanının misafirperverliğinden büyük bir mutluluk duyduğunu anlattı. Türkülerin diliyle insanlara hoş vakit geçirmelerini sağlarken, Anadolu'nun zengin kültürel mirasını da ortaya koymaya çalıştığını dile getiren Özarslan, yeni konser ya da etkinlikler kapsamında yine Adana'da sahne almak istediğini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386