banner154

ADANA'DA 'KANDİL' COŞKUSU

Hz. Muhammed'in doğum gecesi olarak öne çıkan; 'Mevlid Kandili' kapsamında kent genelindeki cami ve ibadet merkezlerinde Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Yoğun ilgi gösterilen 'Mevlid Kandili Programları'nda namazlar kılınıp Salavat-ı Şerif getirilerek dualar okundu.

ADANA'DA 'KANDİL' COŞKUSU
İl Müftlüğü'nce organize edilen etkinliklere en fazla katılım Sabancı Merkez Camisi'ndeki etkinliğe gösterildi. Yatsı namazının ardından başlayan programa İl Müftüsü Arif Gökçe de katıldı. Hz. Muhammed'in doğumunun idrak edildiği gecede; Kur'an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulurken, namazlar kılınıp dualar da edilirken, Salavat-ı Şerifeler de bolca getirildi. İl Müftüsü Gökce, gecenin mana ve ehemmiyeti hakkındaki açıklamalarda bulunup, programa katılanlara bilgi verirken, buradaki etkinlikse Seyhan Müftüsü Halil Uzun'un okuduğu dualarla son buldu.
'Mevlid Kandili' kutlamaları kapsamında merkez ilçe Yüreğir'e bağlı Sinanpaşa Mahallesi'nde de yine İl Müftülüğü'nce bir program düzenlendi. Yüreğir Otogarı civarındaki yerleşim bölgelerinde yaşayan Romanlara yönelik olarak organize edilen etkinliğe yoğun ilgi gösterildi. Yüreğir Belediyesi'nce özel olarak kurulan çadırlarda yaklaşık 200 kişiye yemek ikram edildi. Programa katılanlar arasında İl Müftüsü Arif Gökçe'nin yanı sıra İl Müftü Yardımcısı Mustafa Ünverdi ve Yüreğir İlçe Müftüsü Mehmet Gök de katıldı. Otogar Camii İmam Hatibi Mehmet Atmaca'nın sunumuyla başlayan program, Fet Ahmet Gülşen Camii İmamı Tarık Karadağ'ın ilahi ve mevlidiyle veladet bahrinin okumasıyla devam etti. Burada konuşan İl Müftüsü Gökçe, Hz. Muhammed'in doğumuna ve insanlığa kazandırdığı hakikatlere dikkat çekti. Gökçe, “Resulullah, Allah'a ibadet eden, hakkı üstün tutan, adaletten ayrılmayan ve insanlar arasında ayırım yapmayan bir insandı. Yetimin başını okşardı. Toplumun tüm kesimlerine rahmetle yaklaşırdı. Çocukları sever, onlara olan sevgisini de gösterirdi. Bizler de, onun ümmeti olarak sevgiyi kendimize mihenk edindik. Birlik ve beraberliği vazgeçilmez değerlerimizden birisi olarak kabul ettik. İşte bunun için bugün sizin yanınızdayız. Derdiniz derdimiz, sevinciniz sevincimizdir. Veladet-i Nebi'nin yıldönümünde hem O'nu anıyor, hem de kardeşliğimizi pekiştiriyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner380

banner386