banner154
banner235

Üvey Babası Tecavüz Etti

Üvey Babasının Tecavüz Ettiği Kız İçin Jinekolog: " Adı Çıkar, Rapor Yazamam'' dedi.

Üvey Babası Tecavüz Etti
banner255
Antalya'da yaşayan Y.S., 12 yaşındaki üvey kızına 3 yıl boyunca fiili livata yoluyla tecavüz ettiği iddiasıyla yargılandı. Delil yetersizliğinden sanığın beraatine karar verildi. Antalya'da yaşayan Y.S.'nin, üvey kızı A.K.'ya 3 yıl boyunca fiili livata yoluyla tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanıp delil yetersizliği gerekçesiyle beraatine karar verilidi. Antalya'da yaşayan Y.S.'nin 12 yaşındaki üvey kızı A.K'ya 3 yıl boyunca fiili livata yoluyla tecavüz ettiği iddiasıyla Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandı. Gerekçeli kararın hüküm bölümünde ise şöyle denildi: "Sanığım inkara dayalı savunmasının aksine cezalandırılmasına yeterli delil elde edilmediğinden beraat etmesine karar verilmiştir.

Kararda yer alan psikiyatri raporunda, mağdur A.K. tarafından verilen ifadelerin kurgusal özellik taşımadığı, ifadelerine itibar edilebileceği yönünde tıbbi kanaate varıldığı belirtilirken, Adli Görüşme Değerlendirme Raporu'nda mağdurun anlatımları ile beden dili ve duygu durumu arasında herhangi bir tutarsızlık olmadığı belirtildi.

"KIZIN ADI ÇIKAR RAPOR YAZAMAM"
 
Küçük kızın olayı ilk anlattığı teyzesi S.Ö., ifadesinde şunları anlattı: "Önce psikoloğa gittik. Psikolog 'A. doğru söylüyor. Bu kızı o adamdan kurtarın' dedi ve bizi bir jinekoloğa yönlendirdi. Jinekolog F.D., yeğenimi muayene etti ve "Makat kısmında çatlaklık ve zorlama olmuş" dedi. Rapor istedim ama jinekolog 'Kızın adı çıkar rapor yazamam' dedi. Muayene ücreti olarak da 150 lira aldı."

"YETERLİ DELİL ELDE EDİLEMEDİĞİNDEN BERAAT ETMESİNE KARAR VERİLMİŞTİR"
 
Gerekçeli kararın hüküm bölümünde ise şöyle denildi: "Sanığın inkâra dayalı savunmasının aksine cezalandırılmasına yeterli delil elde edilemediğinden beraat etmesine karar verilmiştir."

İLK MUAYENEYİ YAPAN JİNEKOLOĞUN İFADESİ ALINMADI!
 
Karara itiraz ettiklerini söyleyen avukat Burcu Erten, "Tüm ısrarlarımıza rağmen ilk muayeneyi yapan jinekoloğun ifadesi alınmadı. Belki de kendisinden alınacak ifade olayın seyrini değiştirebilirdi" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2017, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257