banner154

Rehine Krizine Yayın Yasağı

Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi IŞİD militanları tarafından kaçırılan Başkonsolosluk çalışanları ve TIR şoförlerine ilişkin haberlere yasak getirdi.

Rehine Krizine Yayın Yasağı
Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi, IŞİD'in Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nu basıp kaçırdığı 49 konsolosluk çalışanı ve rehin tuttuğu 31 TIR şoförlerine ilişkin haberler için yayın yasağı kararı aldı.

Konuya ilişkin Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi.

"Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesinin 16 Haziran 2014 tarihli ve 2014/566 Değişik İş No'lu kararıyla, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunun 2014/84425 sayılı dosyasıyla ilgili olarak, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğunda bulunan ve IŞİD terör örgütü tarafından bilinmeyen bir yere götürülen Türk vatandaşlarının güvenliklerinin sağlanması için, soruşturma tamamlanıncaya kadar her türlü yazılı, görsel basın ve internette CMK 157 ve 5187 Sayılı Basın Kanununun 3 ve Anayasanın 26/2 maddesi gereğince yayın yasağı konulmasına karar verilmiştir."

BAŞBAKAN "YAZMAYIN, ÇİZMEYİN" DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, geçtimiz hafta sonu Trabzon Meydan Park'ta düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada Musul'daki rehine krizi ile ilgili, medyaya çağrıda bulunmuş, "Bu süreci çizmeden fazla da konuşmadan takip etmenizi istiyoruz. Zira bu tahrikler karşı tarafta lehte değil aleyhte gelişmelere neden oluyor." ifadesini kullanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232