banner154
banner235

Oyuncu Filiz Taçbaş, Adliye Koridorunda Sinir Krizi Geçirdi

Kendisine zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılanan sanıkların beraat kararının ardından oyuncu Filiz Taçbaş, adliye koridorunda sinir krizi geçirdi.

Oyuncu Filiz Taçbaş, Adliye Koridorunda Sinir Krizi Geçirdi
banner255
Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, kendisine zorla senet imzalattığı gerekçesiyle yargılanan iki sanığın beraat etmesi üzerine adliye koridorunda sinir krizi geçirdi.
 
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianameye göre gençlik yıllarında özel fotoğraflar çektiren ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, sitelerde yer alan bu fotoğraflarından rahatsız oldu. Bunun üzerine, internetteki fotoğraflarının kaldırılması için bir bilgisayar uzmanıyla anlaştı. Muhammed K., yüklü bir miktar karşılığında Taçbaş ile anlaşarak fotoğrafları siteden kaldırdı.
 
 
TEHDİT EDEREK İMZALATTILAR
 
Fakat sunucusu olmak için anlaştığı programdan alacağı ücrete güvenen ünlü oyuncu Taçbaş'ın anlaşması iptal edilince parayı ödeyemedi. Bunun üzerine Muhammet K. arkadaşıyla birlikte Filiz Taçbaş'a kızının yanında zorla senet imzalattı. İddiaya göre senedi imzalamayı kabul etmeyen ünlü oyuncuyu, "Yaşadığın yeri biliyoruz. Kızını sağlığını düşünüyorsan imzalarsın" şeklinde tehdit ederek senedi imzalattılar. Daha sonra Taçbaş kendisine zorla senet imzalattıkları gerekçesiyle şüphelilerden şikayetçi oldu. Muhammed K. ve arkadaşı Fatih Ö. hakkında "yağma" suçundan dava açıldı.
 
 

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya şikayetçi Filiz Taşbaş, tutuksuz sanık Mehmet Fatih Taşçı ve taraf avukatları katıldı.
 
ELİNİ MASAYA VURUP AĞLADI
 
Filiz Taçbaş avukatı aracılığıyla mahkemeden söz isteyerek şöyle konuştu, "Biraz sinirlerim bozuk kusura bakmayın. Sanık beni kızımın yanında tehdit ederek zorla söz konusu belgeyi imzalattırdı. Ben bir anne olarak o durumda ne yapabilirdim" dedi. Bu sırada göz yaşlarına hakim olamayan Taçbaş hıçkırıklara boğuldu. Elini masaya vurarak sanığa bağırmaya başlayan Taçbaş mahkeme başkanının kendisini uyarması üzerine, "kusura bakmayın Ben sadece size sığındım. Buraya gelirken sakinleşmek için ilaç aldım" dedi.
 
"KENDİSİ OYUNCU SÜSLÜ KELİMELER KULLANIYOR"
 
Sanık Mehmet Fatih Taşçı ise son sözünde, "ben müştekiden zorla senet almış değilim. Suçsuzum beraatimi talep ediyorum" dedi.
 
Mahkeme kararında sanıklar Muhammet Mustafa Kobazoğlu ve sanık Mehmet Fatih Taşcı'nin üzerlerine atılı yağma suçundan yeterli delil bulunamadaığını belirterek beraatlerine karar verdi.
 
 
BAYGINLIK GEÇİRDİ
 
Bu sırada mahkemenin kararını duyan Filiz Taçbaş duruşma çıkışında mahkemenin kararına isyan ederek gözyaşlarına hakim olamadı. Sinir krizi geçiren Taçbaş duruşmanın kapısında baygınlık geçirdi. Avukatının ve basın mensuplarının yardımıyla sedyeye taşınan Taçbaş daha sonra adliye içerisindeki sağlık kuruluşuna götürüldü.
 
RIZA BABA'NIN EŞİNİ CANLANDIRMIŞTI
 
Taçbaş, Türk televizyonlarının en uzun soluklu dizilerinden biri olan Arka Sokaklar dizisinde Rıza Baba'nın eşini canlandırıyordu. Ancak ünlü oyuncu daha sonra dizi ekibinden ayrılmıştı.
Haberler
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner254

banner234

banner256

banner259

banner257

banner232