banner154

MHP'den Türkeş'e çok sert tepki

MHP'den Türkeş Tepkisi: Başbuğ'umuzun Emaneti Dedik, Müptezelliğine Katlandık

MHP'den Türkeş'e çok sert tepki
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, seçim hükümetinde yer almayı kabul eden Tuğrul Türkeş'e sert tepki gösterdi: Ülkücülüğünden taviz verenin şerefi kalır mı?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, seçim hükümetinde yer almayı kabul eden Tuğrul Türkeş'e sert tepki gösterdi. "Ey Tuğrul Efendi, Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine, gidişlerine gelişlerine katlandık" diyen Çetin, "Türkeş ismi ancak MHP'de ve Ülkücü Hareket'te anlamlıdır. Soyadı Türkeş de olsa, Tayyip'in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir." dedi.

"SOY İSMİNDEN BAŞKA KIYMET-İ HARBİYESİ OLMAYAN ŞAHIS"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şefkat Çetin, seçim hükümeti için kurulan 'transfer borsası' hakkındaki yazılı açıklamada bulundu. Çetin, "Türkiye'yi yeniden seçime götürecek hükümette kabak gibi ortaya çıkan AKP-HDP ortaklığı, transfer edilen devşirmeyle kamufle edilerek algı operasyonu tamamlanmıştır. Türkiye'nin yeni hükümeti AK-PKK ve devşirme ittifakıdır. Seçim hükümeti kurma çalışmalarını pazarlarda ucuza mal kapatan tüccarlara mahsus kıvraklıkla yürüten AKP'nin, Türkeş soy isminden başka bir kıymet-i harbiyesi olmayan şahsı çok önceden tezgâhına düşürdüğü anlaşılmaktadır. AKP daha önce de bir başka Türkeş ismini ihanet projelerine perde olarak kullanmayı denemiş, ancak üzerine sinmiş bölücülük ve hırsızlık lekelerini gizleyememiştir. Türkiye'de iki aydır koalisyon kurulamamasının sebebi de böylelikle ortaya çıkmıştır." ifadelerine yer verdi.

"TUĞRUL TÜRKEŞ TÜRK SİYASETİNE YENİ BİR SİYASETÇİ TİPİ KAZANDIRDI"

MHP'nin içine arka kapıdan sızarak AKP'nin devşirdiği isimden koalisyon sözünü çok önceden aldığını iddia eden Çetin, "Böylesine kirlenmiş bir yapıyla ve üstelik bölücü ortaklarına rağmen gizlice görüşerek ahlaksız tekliflerini kabul eden Tuğrul Türkeş, Türk siyasetine yeni bir siyasetçi tipini kazandırmıştır. Belki siyasetçi alınır satılır ama MHP'nin herhangi bir siyasi parti değil, varlığını büyük Türk milletine adayan bir dava partisi olduğunu unutmuştur. Türkiye bundan önce pek çok siyasi transfere şahit olmuştur ancak Ülkücü Hareket için böylesi bir satışın örneği yoktur." dedi.

"EY TÜRKEŞ EFENDİ, BAŞBUĞUMUZUN EMANETİ DEDİK HER TÜRLÜ MÜPTEZELLİĞİNE KATLANDIK"

Tuğrul Türkeş'in daha önce söylediği bütün hakaretleri yalayıp yutarak Tayyip Erdoğan'ın emrine giren Numan Kurtulmuş'u kıskandıracak bir kıvraklık sergilediğini kaydeden Çetin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bugün Milliyetçi Hareket Partisi'ni satanlar, aslında milli bir davadan vazgeçerek gayrı milli cephenin hizmetine girmeyi göze almışlardır. Hele de bu dönekliği gösteren Alparslan Türkeş'in soy ismini taşıyorsa, hem davasına hem de Türkeş ismine ihanet etmiş demektir. Milliyetçi Ülkücü Hareket'in efsane Başbuğu Türkeş'in soyadını taşıyan bir ismin bölücülerin ortak olduğu bir hükümette geçici bakan olmak için davasını satmasını hiçbir Ülküdaşımız kabul etmez, hoş görmez. Bu davaya gönül verenler demezler mi bu ihaneti yapana: "Ey Tuğrul Efendi, Başbuğumuzun emaneti dedik, yıllardır her türlü müptezelliğine, gidişlerine gelişlerine katlandık. Ama geçici bir bakanlık için davayı satana adam denir mi? Ülkücülüğünden taviz verenin şerefi kalır mı? Kapılarına gittiğin bu adamlar, ihanet projeleri için senin soy ismini kullanmak istiyorlar. Tayyip Erdoğan ve maskeli PKK'lılarla aynı safta yer alarak rahmetli Alparslan Türkeş'in kemiklerini sızlattığının farkında değil misin?"

"TÜRKEŞ İSMİ ANCAK MHP'DE ANLAMLIDIR"

AKP-HDP hükümetine meşruiyet kazandırması amacıyla Tuğrul Türkeş'in 'Kaçak Saray' tarafından devşirildiğini kaydeden Çetin, "Türkeş soy ismi hepimiz için kutsaldır, saygıdeğerdir. Üstelik kurduğu davaya ve partiye ihanet edenler evlatları dahi olsa alıp götüremeyecekleri ölçüde büyük bir ismi vardır. Fakat Türkeş ismi ancak MHP'de ve Ülkücü Hareket'te anlamlıdır. Soyadı Türkeş de olsa, Tayyip'in yanına giden ancak kendi gövdesini götürecektir. Türkiye'yi tasfiyeden sorumlu bir siyasal yapıya can suyu vermek üzere koşturanlar, ihanetlerinin yanlarına kar kalmayacağından, er ya da geç bedel ödemekten kurtulamayacaklarından emin olsunlar. Milliyetçi Ülkücü Hareket'in şerefli neferleri, makam, mevki ve dünya nimetleri uğruna şerefsizlere hizmet etmek üzere davalarını satanların ihanetlerini asla affetmeyecektir." dedi. Kaynak: Haberler
Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2015, 12:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232