banner154
banner235

30 kişinin gözü önünde öldürdü

YouTube'da yayınlamak üzere çektikleri videoda, mermiyi durduracağını sanarak göğsünde kalın bir kitap tutan erkek arkadaşını öldürmekten tutuklandı.

30 kişinin gözü önünde öldürdü
banner255
ABD'nin Minnesota eyaletinde 19 yaşındaki Monaliza Perez adlı kadın, YouTube'da yayınlamak üzere çektikleri videoda, mermiyi durduracağını sanarak göğsünde kalın bir kitap tutan erkek arkadaşını öldürmekten tutuklandı.
 
Monaliza Perez'in erkek arkadaşı Pedro Ruiz'in göğsüne ateş ettiği olayı, çiftin üç yaşındaki çocuğuyla birlikte 30 kişi daha izledi. Ruiz'in halası, bunu sosyal medyadaki takipçi sayılarını artırmak için yaptıklarını söyledi.
 
YouTube gösterisinde erkek arkadaşını vurdu

Claudia Ruiz, yeğeninin "daha çok izleyicimiz olsun, ünlü olmak istiyoruz" diyerek böyle bir video çekmek istediğini belirtti ve "Bana bu fikrini söylediğinde 'Yapma. Yapma. Niye silah kullanıyorsun? Niye' diye sordum" dediğini antlattı.
 
İkinci çocuğuna hamile olan Monaliza Perez'e ikinci derece ölüme sebebiyet verme suçu yöneltildiği belirtildi. Polis, olayın kaydedildiği iki kameraya el koydu.
 
BBC Türkçe'nin aktardığı habere göre, komşuların da izlemek için toplandığı olayda, silahın 30 santimetre uzaktan ateşlendiği kaydedildi. Perez'in bunun erkek arkadaşının fikri olduğunu anlattığı vurgulandı.
 
Perez aynı gün paylaştığı Twitter mesajında "Ben ve Pedro şimdiye kadarki en tehlikeli videloradan birini çekeceğiz. ONUN fikri BENİM değil" demişti.
 
Çift geçen Mart ayında "aynı zamanda ebeveyn olan genç bir çiftin gerçek yaşamını göstermek amacıyla" bir YouTube kanalı başlatmıştı.
 
Posta
Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner140

banner234

banner227

banner256

banner259

banner232

banner257