banner154

Sence bu sadece bir fotoğraf mı.?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ‘Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri’..

Mersin'de Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülüyor..

Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünün küçük bir göstergesi aslında.. Ve aynı zamanda küçük yüreklerin geleceği açısından çok büyük bir hizmet.. Anne ve babaların bir nebze de olsa acılarını dindiren, inançlarını yükselten bir uygulama..

Yukarıdaki fotoğrafı sadece bir fotoğraf olarak görmemek gerekiyor.. Keşke imkan olsa da evde ve hastanede eğitim gören tüm çocuklarımız karnelerini böyle devlet büyüklerinin, sevdikleri ünlülerin elinden alsalar.. Günümüzde bir çok hastalığın aslında en büyük ilacı moral.. 

Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun bu fotoğrafı günlük ziyaretler, yoğun protokol programı arasında kayboldu gitti.. Ama Mersin'e geldiği günden bu yana bence yaptığı en vicdani görevdi.. Evde eğitim gören bedensel engelli Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2. Sınıf öğrencisi olan İlknur Çimen’i evinde ziyaret eden Vali Su, minik İlknur'un karnesini verdi..

Vali Bey, İlknur’un annesi Songül ve babası Mustafa Çimen’den, bedensel engelli olan çocuklarının sağlık durumu ve tedavisi hakkında bilgi aldı; onlara büyük moral verdi..

Hiç kimse çocuğunun evde eğitim görmesini istemez.. Yaşıtları ile birlikte okulda, okulun bahçesinde koştuğunu, oynadığını eğitimini yaşıtları gibi almasını ister.. İşte ondandır ki bu fotoğrafın önemi çok büyük.. 

‘Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri’ tarzı hizmetler bizlere çok basit gelebilir; ama unutmamak gerekiyor ki bir gün hepimizin çocukları için ihtiyaç duyduğu bir hizmet haline gelebilir.. Mersin'in en önemli özel okullarına giden çocuklar yaşamlarında herhangi bir hastalık ile karşılaştıklarında ya eğitimlerine ara vermek zorunda kalıyorlar, ya da kayıtlarını özel okullardan devlet okullarına aldırarak eğitimlerine evde, ya da hastanede devam etmek zorunda kalıyorlar.. Çünkü özel okullarda ‘Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri’ uygulanamıyor.. Bu hizmeti sadece devlet okulları verebiliyor..

İşte bundan dolayıdır ki yukarıdaki sadece bir fotoğraf değil.. Yukarıdaki Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü.. Yukarıdaki bir Vali'nin sadece bürokratik işlemlerden sorumlu olmadığının açık bir göstergesi.. Yukarıdaki Vali Ali İhsan Su'nun ne kadar güzel bir yüreği olduğunun göstergesi..

Bu fotoğrafın önemini, anlamını, güzelliğini çocukları ‘Evde ve Hastanede Eğitim Hizmetleri’ alan anne babalar çok iyi bilirler.. Allah kimseye yaşatmasın..

YORUM EKLE

banner306

banner219

banner311

banner234

banner297

banner256

banner232