banner154

Başar Erdem: İstihdamı artırmak önceliğimiz

Artika Catering Yönetim Kurulu Başkanı Başar Erdem, dergimiz Zirvedekiler’in sorularını yanıtladı. Başar Erdem, ‘Yeni bir yatırımımız olacak. Bin 500 m2 kapalı alan içerisinde hizmet vereceğimiz yeni tesisimizde en büyük hedefimiz hijyeni en üst seviyeye taşıyarak, istihdamı arttırmak’ dedi.

Başar Erdem: İstihdamı artırmak önceliğimiz

Sizi tanıyabilir miyiz?


Merhaba, ben Başar erdem. 1987 yılında Mersin’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Mersin’de tamamladıktan sonra lisans eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nde tamamlayarak mezun oldum. Üniversitemin son 2 yılında Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü de bitirdim. İş hayatına kamuda çeşitli işlerde müteahhitlik yaparak başladım. İş hayatına atıldığımda Mersin Üniversitesi’nde MBA (işletme yüksek lisans) yaptım. Şuan gıda sektörü başta olmak üzere birkaç sektörde faaliyet gösteren firmalarımız bulunmaktadır. 

‘2013 YILINDA KURULDUK’

Firmanızın kuruluş süreci ve bugün gelinen noktadaki faaliyet alanlarını aktarır mısınız?
Firmamız Artika Catering, 2013 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Denizpark önünde 4 bin m2 alan içerisinde bulunan 1000 m2 kapalı olan restaurant ve balo salonu olarak faaliyete başladı. Daha sonrasında 2014 yılında yemek üretim firması olarak genellikle sağlık sektörüne, okullara ve kurumsal firmalara yemek veren firma haline geldik. Şuan geldiğimiz noktada Mersin’de birçok alanda yemek hizmeti vermekteyiz.

Firmanız tam olarak ne üretir/ ne ile uğraşır?


Firmamız Mersin’de bulunan personeline değer veren ve aldığı hizmetten memnun olmak isteyen kurumsal firmalara yemek üretimi yapar. Bununla birlikte özel davetleriniz için toplu yemek organizasyonlarında çözüm ortağı oluyoruz. Gıda sektöründe ihtiyaç duyduğunuz noktalarda çözüm ortağı olarak sizlere hizmet vermekteyiz.

‘İSTİHDAMI ARTTIRMAK ÖNCELİĞİMİZ’

Mevcut yatırımlarınız ve gelecek hedefleriniz nelerdir? 


Firmamız şu an günlük 6 bin adet yemek üretimi yapan bir tesis olup, şirketimize olan talepleri karşılamak adına yeni bir yatırıma başladık. İnşaatına başladığımız ve 3 ay içerisinde hizmete sokmak istediğimiz bin 500 m2 kapalı alan içerisine günlük 30 bin adet üretim kapasitesi olan yeni son teknoloji ve hijyen açısından üzerinde hassasiyetle durduğumuz bir tesis yapıyoruz. 
Gelecekte ise şu an olduğu gibi bizimle beraber çalışan firmalarımızı ve yemek yiyen çalışma arkadaşlarımızı memnun etmek için her zaman kendimizi yenileyeceğimizi ifade etmek istiyorum. Yeni tesisimiz ile birlikte üretim kapasitemizi arttırarak istihdam sayılarımızı yukarıya çekmek bizlerin en büyük önceliği. Biz üretici firmalar olarak ülkemize katma değer sağlarken, istihdam sayıları ile de ülkemizde en önemli sorunlardan birisi olan işsizlik sorununa kendi ölçütlerimizde çözüm üretmek zorundayız. 


‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK’


Eklemek istediğiniz farklı bir konu var mı.?

İçerisinde bulunduğumuz ve sadece ülkemiz değil, tüm dünyayı etkisi altına alan Pandemi süreci şunu göstermiştir ki hijyen yaşamımızın her alanında çok önemli. Biz Artika Catering olarak yıllardır birinci önceliğimiz olan hijyene bu süreçte de geçmişte olduğu gibi önem veriyoruz. Yeni yatırımımızı yaparken de, kullanım açısından hijyenin ön planda olduğu alanlar oluşturarak, bizimle çalışan firmalarımızın sağlığına büyük önem vermeye özen gösteriyoruz. 

Yaptığımız işin ne kadar hassas bir iş olduğunun bilincindeyiz. Bizden hizmet alan okullarımızda eğitim gören çocuklarımızın gelişimleri açısından uzman diyetisyenler ile çalışıp, menülerimizi özenle hazırlıyoruz. İşimizi çok seviyor ve üzerinde titizlikle duruyoruz. Ekibimiz açısından üzerinden yıllar geçse de bu hassas tutum bu şekilde devam edecektir.

Ayrıca tüm dünyada yaşanan Pandemi sıkıntısının devam ettiği şu günlerde yeni yatırım planımızdan vazgeçmeyerek Türkiye’ye, canımız kadar sevdiğimiz ülkemize ve ülkemizin geleceğine ne kadar güvendiğimizi sahaya yansıttık. Böylesine riskli bir süreçte yatırımımızdan vazgeçerek köşeye geçip olan biteni izlemektense, bir nebze de olsa kendi çapımızda sorunun üzerine gitmeyi ve istihdam sayılarımız başta olmak üzere yatırımlarımıza hız kazandırmayı tercih ettik. Elimizi taşın altına koyarak bu mücadelede biz de varız dedik. Üretimin peşinden koştuk ve koşmaya devam edeceğiz. Bize olan ilgi arttıkça biz de kendimizi geliştirerek yatırımlarımızı arttırmayı sürdüreceğiz. Amacımız sadece para kazanmak değil, amacımız ülkemize ve kentimize ‘en iyiyi’ sunabilmek oldu; ve her zaman böyle olacaktır…

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232