banner154

Vali Su, Bitkivadisi'nde incelemelerde bulundu

Mersin Valisi Ali İhsan Su ve Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca Bitkivadisi kolonya ve dezenfektan üretim fabrikasında incelemelerde bulundu.

Vali Su, Bitkivadisi'nde incelemelerde bulundu

Mersin'de 11 Milyon TL'lik yatırımla dezenfektan ve kolonya sektörüne hızlı bir giriş yapan İşadamı Coşkun Doğmuş önderliğinde kurulan Bitkivadisi'ni ziyaret eden Mersin Valisi Ali İhsan Su, fabrikanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Günde 20 bin adet üretim kapasitesine sahip olan fabrika, her geçen gün üretim hacmini artırıyor. İhracat noktasında Ar-Ge ve İnovasyon çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayan Bitkivadisi, Avrupa ülkelerine ürün göndermek için kolları sıvadı. 

Vali Su'ya fabrikanın işleyişi hakkında tek tek bilgi veren Bitkivadisi Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş ve Genel Müdürü Hülya Doğmuş, Mersin'e ciddi bir yatırım yaptıklarını belirterek, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nin tamamlanması ile orada açacakları 2. fabrika ve yeni makinaların gelmesi ile birlikte üretim kapasitesini iki katına çıkaracaklarının altını çizdiler.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2021, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner366

banner357