banner154

‘Süslü Kadınlar’ arasında bir başkan

www.cukurovaexpres.com İmtiyaz Sahibi Burak Karataş yazdı: ‘Süslü Kadınlar’ arasında bir başkan

‘Süslü Kadınlar’ arasında bir başkan

Hafta sonunda ailem ile birlikte Adnan Menderes Bulvarı’nda bir restoranda yemek yiyorum.. 

Sonbaharın ılık havası, Mersin’in güzel sahili.. Her şey çok güzel..

Önce bir Trafik Polisi arabası geçiyor yanı başımızdaki yoldan; yolu aça aça ilerliyor.. Restoranda oturan herkes ayağa kalkınca dikkatli bir şekilde bakıyorum yola.. 

Sonradan hatırlıyorum; ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ var o gün.. Oğlum geliyor yanıma; ‘Baba bu ne.?’ diye soruyor; ‘Bu Mersin’in güzelliği oğlum’ diyorum..

Şıkır şıkır giyinmiş kadınlar, bisikletlerin üzerinde Mersin sokaklarında el sallaya sallaya ilerliyorlar.. Bisiklet kullanımının artmasına dikkat çekiyorlar.. İnsanlara bisikletin hem bir spor aleti, hem de bir ulaşım aracı olduğunu hatırlatıyorlar..

Kortej yavaş yavaş devam ederken masalardan birisi ‘Ehlen Başkan’ diye bağırıyor.. O an kalabalığa biraz daha dikkatli bakınca Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Daire Başkanı Bedrettin Gündeş… Hepsi bisikletlerin üzerinde.. Üstelik organizasyonun adı da ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’.! ‘Süslü Kadınlar’ arasındaki belediye başkanları..

Bir kentin en büyük ihtiyacı alt yapı, ulaşım, düzgün yollar, parklar, bahçeler.. Kısacası belediyenin asli görevlerinin hepsi.. Ama belediyenin asli görevlerini tam manasıyla yerine getirse de ‘huzur’ dolu bir şehir yaratamayan siyasilerin günümüzdeki perişanlığını hepimiz görüyoruz.. Halk hizmet kadar ‘huzur’a da önem veriyor.. Kentin huzurunu sağlayacak kişiler ise bu kenti yönetenler..

Gülmeyen bir Büyükşehir Başkanı, tebessüm etmeyen bir ilçe belediye başkanı, iş yapmak yerine zorluk yaratan daire başkanları ile bu işin gitmediğini geçmiş tecrübeler göstermiş olması gerekir.. Sadece hizmet ile belediyecilik yürüseydi Yenişehir Belediye Başkanı İbrahim Genç ölene kadar belediye başkanı olarak makamını korurdu..

Mersin’in katılımcı belediyeciliğe ihtiyacı var.. 

Mersin’in, halkının yanında olan, halkın sorunlarını dinleyen, halkın organizasyonlarına iştirak eden, halkıyla bütünleşmiş yerel yönetimlere ihtiyacı var.. Vahap Seçer, Neşet Tarhan ve Bedrettin Gündeş’i gördüm o gün ‘Süslü Kadınlar’ın arasında.. Umarım önümüzdeki yıl yapılacak bu organizasyona çok daha fazla ‘yerel yöneticimiz’ katılır.. 

Bu ve buna benzer organizasyonlarda koltuklarından kalkıp halkın yanında yer alan yöneticilerimize daha fazla ihtiyacımız var.. 

Böylesine şirin bir organizasyonun Mersin’e kazandırılması adına farklılık yaratarak yenilikçi bir bakış açısı ile kent sokaklarını ‘süsleyen’ süslü kadınların hepsine tek tek teşekkür ederken, özellikle organizasyonun gerçekleştirilmesinde büyük emekleri bulunan Ebru Petek Budur hanımefendiye de bir kentli olarak şükranlarımı sunuyorum..

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner357

banner254

banner333

banner232