banner154

Şerafettin Memiş: 30 Ağustos dönüm noktası

Tat Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Memiş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Şerafettin Memiş: 30 Ağustos dönüm noktası
Tat Bakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Memiş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Memiş, mesajında şunları kaydetti: "30 Ağustos; Türk Milletinin tarihinde dönüm noktası sayılacak savaşların kazanıldığı şanlı zaferin bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk komutanlığında kazanılan ve Kurtuluş savaşımızın en önemli destanlarından biri olan bu büyük zaferin 93. Yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Türk milleti ve Ordumuz; 30 Ağustos Zaferi'yle her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bin yıllık vatanımızı parçalamak isteyenlere hak ettikleri cevabı en iyi şekilde vermiştir. Başkomutan liderliğinde 30 Ağustos 1922'de kazanılan bu zafer, Anadolu'nun ebedi Türk yurdu olmasını sağlamıştır. Bu zafer tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayan bir ders vererek milletimizin hiçbir şeklide bağımsızlığından ödün vermeyeceğini; sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya duyurmuştur. Bundan 93 yıl önce Türk milleti tarih sayfalarına kahramanlık destanlarından birini daha altın harflerle yazdırdı. Kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği Büyük Zaferin yıldönümünü kutladığımız bu günde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını; büyük milletimiz için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyor ve tüm ulusumuzun Zafer Bayramlarını kutluyorum"
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232