banner154

Özge Karapınar Güzellik Akademi açıldı

Özge Estetik Mersin, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı estetik kursları ile kadınlara farklı bir istihdam kapısı sunmaya başladı.

Özge Karapınar Güzellik Akademi açıldı

Özge Karapınar Güzellik Akademi adı altında faaliyetlerini sürdürecek olan kurslar ile Milli Eğitim Bakanlığı onaylı ‘İş Yeri Açma ve Ustalık’ belgesi verileceğini ifade eden Özge Karapınar Güzellik Akademi Kurucusu Özge Karapınar, ‘Dünya standartlarında verdiğimiz eğitimi tamamlayan kadınlarımız kendi iş yerlerini açabilecekler. Biz verdiğimiz eğitimlerde sadece birer belge vermekten ziyade, yeni nesil güzellik akademisi, en son teknoloji kullanılarak ileri seviye eğitimlerimizi, genç, dinamik, uzman ve eğitici kadromuzla öğrenme garantili kurslar düzenleyeceğiz. Özge Karapınar Güzellik Akademi’den mezun olan kişiler isterlerse kendi markalarını oluşturabilir, isterlerse Özge Estetik’in franchisingini alarak bizim bilgi ve tecrübelerimizden faydalanabilirler’ dedi.

‘STK’LAR İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE OLACAĞIZ’

Özge Karapınar Güzellik Akademi Kurucusu Karapınar, ‘Güzellik ve estetik alanında yılların bize verdiği tecrübeyi öğrencilerimiz ile paylaşmak adına çıktığımız bu yolda, STK’lar ile iç içe çalışarak sosyal sorumluluk projelerine de imza atacağız. İlk etapta Mersin’de dezavantajlı gruplar ile temasa geçip 15 kadınımızı iş sahibi yapmayı planlıyoruz. Bu anlamda STK’lar ile yürüttüğümüz görüşmeler devam etmekte. Kadının iş hayatındaki yerinin artmasını, kendi ayaklarının üzerinde duran bireyler yetiştirerek ev hanımlığından iş kadınlığına giden yolda onların en önemli destekçisi olmak istiyoruz. Yanı sıra düşük sermaye ile iş kurmak isteyen kadınlarımıza da kapımız sonuna kadar açık. Gelecek kaygısı olmayan, iş stresi yaşamaktansa, kendi işinin patronu ve sevdiği işi huzurla yapan bireyler yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız. Özge Karapınar Güzellik Akademi olarak çıktığımız bu yolda en büyük gücü kadınlarımızın güçlü duruşundan alıyoruz. Ayrıca kurslarımıza şehir dışından gelen öğrencilerimize konaklama imkânı da sunacağız’ dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner219

banner232