banner154

Mustafa Bülent Çerikçi: Türk ulusu esir olmaz

CHP Mersin İl Başkan Vekili Mustafa Bülent Çerikçi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mustafa Bülent Çerikçi: Türk ulusu esir olmaz
CHP Mersin İl Başkan Vekili Mustafa Bülent Çerikçi'nin kutlama mesajı şöyle: 

30 Ağustos 1922, Türk ulusunu esir ederek, Anadolu'yu paylaşmak isteyen emperyalist işgalcilere karşı verilen Kurtuluş Savaşı'nın zafere giden dönüm noktasıdır.

30 Ağustos; kadını-erkeği, genci-yaşlısı, askeri-sivili, köylüsü-kentlisi tüm yurtsever halkımızın omuz omuza verdiği bir bağımsızlık destanıdır. 30 Ağustos, aynı zamanda bir sürü yokluk ve olanaksızlıklar içindeki bir ulusun, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı gözünü kırpmadan yapabileceği, mucizeler yaratabileceğinin kanıtlandığı bir gündür.

Partimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında kazanılan bu zafer, aynı zamanda dünyanın tüm ezilen uluslarına, mazlum halklarına da yol göstererek yeni bir çığır açmıştır.

Bugün de yoğun bir terör, ekonomik- politik bir sürü iç-dış sorunla boğuşan ülkemizde, 30 Ağustos'ları anmak ve genç kuşaklara öğreterek unutturmamak büyük önem taşıyor. CHP olarak, bu bilinçle 30 Ağustos zafer bayramını kutlarken bu şanlı zaferin başkomutanı Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz...
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2015, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner232